5 NIEUWS I echter zulk een probleem, dat het niet in deze vergadering terloops behandeld kan worden. Opgemerkt wordt verder, dat er in de machinefabriek banken leeg staan, terwijl er werk uitbesteed wordt. De heer Van Daalen ant woordt hierop, dat wanneer wij al het werk in de machinefabriek op tijd zouden willen klaar krijgen, wij de fabriek moeten verdubbe len. Spreker wijst erop, dat de capaciteit in de machinefabriek dikwijls bepaald wordt door frais- en kotterwerk. Er kunnen inder daad hiaten ontstaan, maar in dien men dan bij de bedrijfslei ding informeert hoe dit mogelijk is, zal deze het zeker verklaren. Volgens een ander kernlid zou men, nu men te kampen heeft met een tekort aan geschoolde krach ten, toch maatregelen moeten tref fen, dat het personeel niet elders wil gaan werken. Dit komt nu voor, omdat men, doordat er in verband met het uitbesteden van werk niet voldoende werk voor bepaalde personen is, niet aan een redelijk tarief kan komen, zo als bij normaal werk wel het ge val zou zijn. De heer Van Daalen wil over deze aangelegenheid later graag iets meer horen. Op een andere vraag zegt de heer Van Daalen, dat met de bouw van een motorsleepboot van 700 PK is begonnen. Gevraagd wordt of men bij het bouwen van de nieuwe dokken ook gedacht heeft over het aan brengen van een lift, waardoor niet alleen verspilling van energie der werk nemers zou worden voorkomen, doch ook verspilling van tijd. Verder vraagt men of er ook zuurstof- en gas leidingen komen. De heer V an Daalen heeft deze kleine pun ten helemaal niet aangeroerd, doch alleen maar even op de hoofdzaken gewezen. Inder daad is in studie het aanbrengen van ver plaatsbare liften. Tot het inbouwen van een vaste lift zal niet worden overgegaan. Overwogen wordt de gehele werf te voorzien van zuurstof- en gasleidingen. Het is de be doeling dit geleidelijk uit te voeren, doch tijd De kernvoorzitter, de heer Weber, dankt tenslotte namens beambten- en fabriekskern de heer Van Daalen voor zijn leerzame uit eenzettingen en spreekt de hoop uit, dat wanneer de dokken in gebruik zullen wor den gesteld, de kernen verdere voorlichting op dit punt zullen krijgen. Hierna gaan de kernleden een kijkje nemen bij de in aanbouw zijnde dokken. en studie zijn daarmede gemoeid. Op het ogenblik is practisch iedereen overbelast en heeft weinig tijd beschikbaar om dergelijke problemen uit te werken. Een en ander is echter niet over het hoofd gezien.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 7