0 NIEUWS 12 Hr M» FREGAT „FLORES Silhouet Hr. Ms. ..Flores" Rear Admiral A. D. Nicholl begon deze affaire als volgt: H.N.M.S. „SOEMBA" defective 5.9 „Guus"'. A report has come in from the Soemba That their salvoes go off like a Rhumba. Two guns, tliev sound fine, But the third five point nine, He am burst and refuse to go boomba. (vrij vertaald: Een mededeling kwam van de Soemba Dat haar salvo's afgaan als een rumba. Twee kanonnen knallen goed, Maar de derde een 5.9"-er, Is gebarsten en weigert te doen boemba.) Op een dergelijke manier werd hierop door de verschillende afdelingen van de Admira liteit geantwoord en tenslotte toestemming tot vervanging van de kanonnen gegeven. Einde 1944 waren deze echter weer versleten en werd Hr. Ms. „Soemba'' uit de vaart geno men en tot Radar-instructieschip omgebouwd. In 1950-'51 werd het schip nogmaals ver bouwd tot vliegtuigdirectieschip (Aircraft- Direction-Sliip). Tenslotte zij nog vermeld, dat zowel Hr. Ms. „Soemba" als Hr. Ms. „Flores" onderscheiden werden met de koninklijke vermelding bij dagorder als waardering voor hun prachtige staat van dienst. 3. Hr. Ms. „Flores". Gebouwd bij de Mij. voor Scheeps- en Werk tuigbouw „Fijenoord" te Rotterdam. Tewaterlating 15 Aug. 1925, in dienst gesteld 25 Maart 1926. Ze is een zusterschip van de „Soemba en heeft dezelfde hoofdafmetingen. Doel: (1926) kanonneerboot. (1954) fregat, doet in Vlissingen dienst bij de opleiding van marine-personeel. Bewapening (1954): 3 kan. - 15 cm, 2-40 mm, 4-20 mm. Het schip heeft veel dienst gedaan in tropi sche wateren, doch werd einde 1939 naar Nederland teruggeroepen voor de kustbewa king. Bevond zich 1940 in Vlissingen en is vandaar naar Engeland overgestoken. Daar heeft ze dienst gedaan bij de verdediging van de Thames-monding met Sheerness als basis. Daarna konvooieringsdiensten langs de Engelse Oostkust met Newcastle on Tvne als basis. In 1943 naar Malta om deel te nemen aan de landingen op Sicilië, Salerno, Anzio, Garigliano en Gaeta. Evenals bij de „Soem ba" was de hoofdbewapening na deze actie's zo versleten, dat ze 25 Febr. 1944 naar Enge land werd gedirigeerd. Nam deel aan de operaties voor de Normandische kust en keer de behouden in Nederland terug. A. Priester. N.B. Vermeld dient nog te worden, dat ge gevens werden ontleend aan diverse jaar gangen van „Onze Vloot" en de „Blauwe Wimpel". Toorts aan naslagwerken, zoals Jane's Fighting Ships, Flottentaschenbuch, etc. Tekeningen werden verstrekt door bet Neder lands Historisch Scheepvaart Museum te Am sterdam, terwijl de Inlichtingendienst van het Instituut voor Scheep- en Luchtvaart zich be ijverde om uitgebreide gegevens te verschaffen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 14