J WILLY WILTON-FONDS 13 NIEUWS SOCIALE RUBRIEK (Vervolg) WAT DE KERN BESPRAK Op 14 December 1954 vond een bespreking plaats van de heer Ir. B. Wilton met de be sturen van beambten- en fabriekskern. Het aan de orde gestelde punt luidde: Bespreking i.v.m. kernverkiezing resp. instel ling ondernemingsraad. In verband met het feit, dat eind December een verkiezing voor de fabriekskern zou moe ten worden gehouden, was de vraag of hier toe nog moest worden overgegaan, gezien het feit, dat er vermoedelijk toch binnenkort een ondernemingsraad zal worden ingesteld. Aan de grote kern zal een voorstel worden gedaan de zittingsduur met drie maanden te verlengen. (Is inmiddels aangenomen) Vervolgens worden enkele amendementen op het concept-reglement voor de ondernemings raad onder de loupe genomen. Er wordt uit de kernbesturen een kleine commissie ge vormd, welke enkele punten nader zal bestu deren en een voorstel ter tafel zal brengen. Afgesproken wordt onder het personeel een enquête te houden teneinde na te gaan hoe de verhouding georganiseerd/ongeorganiseerd op de werf is. Tevens is een opgave gevraagd aan de Vakorganisaties, welke bij de Collec tieve Arbeidsovereenkomsten in de Metaal industrie zijn betrokken. Ontvangen: ƒ100.— ter nagedachtenis aan de stichter van het W.W.-Fonds f 50.van Laboratorium voor reparatie brillen enz. 800.als bijzondere baten Opbrengst verkoop klein materiaal f 519.75 van Centraal Magazijn, Schiedam 76.25 van Machinefabriek, Schiedam Uitgekeerd: In de maand December 1954 werd aan 175 leden van ons personeel in totaal 5058. uitgekeerd (incl. Kerstpakketten). WIJZIGING LOONGRENS Ziektewet en Ziekenfondsenbesluit Zoals bekend is werden de uitkeringen inge volge de Ziektewet, zowel van de lopende als van de nieuwe ziektegevallen, met ingang van 27 September 1954 in verband met de 6 loonsverhoging met een gelijk percentage ver hoogd. Het maximum dagloon waarnaar uit kering werd gedaan bleef echter gehandhaafd op 15.en de loongrens op 5300. Hoewel het voorstel tot verhoging van de loongrens van 5300.tot 6000.nog niet Ter gelegenheid van de jaarwisseling mochten wij van zeer vele medewerkers en oud-medewerkers heilwensen ontvan gen. Wij zijn daarvoor zeer erkentelijk en wensen wederzijds allen een zeer voorspoedig 1955. Moge dit jaar in alle opzichten veel geluk brengen. o goedgekeurd is door de Eerste Kamer (inmid dels gebeurd Red.), heeft de Federatie van Bedrijfsverenigingen - na overleg met de Sociale Verzekeringsraad - geadviseerd van 1 Januari 1955 af degene, wiens vaste loon in geld het bedrag ad 6000.per jaar niet te boven gaat, als verplicht verzekerd inge volge de Ziektewet te beschouwen. Uiteraard geldt dit ook voor het Ziekenfond senbesluit. De dagloongrens wordt met in gang van 1 Januari 1955 eveneens verhoogd van f 15.op 16.—. Voor zover nodig zullen de uitkeringen van de op 1 Januari 1955 lopende ziektegevallen in verband met de gewijzigde dagloongrens worden herzien. Ongevallenwet Het maximum dagloon, waarnaar uitkering wordt gedaan en waarover door de werkgever premie is verschuldigd is met ingang van 1 Januari 1955 verhoogd van f 15.op 16. I nvaliditeitswet Ook voor deze wet wordt de loongrens 6000.terwijl de loongrens bij toetreding wordt verhoogd van 3000.— tot 3600. W erkloosheidswet De bestaande loongrens van 6000.onder gaat geen wijziging, zodat deze thans voor alle Sociale Wetten, waarin van een loongrens sprake is, gelijk is. Op grond van de tot nu toe gebleken resul taten heeft het Bestuur van de Bedrijfsver eniging voor de Metaalindustrie endeElectro- technische Industrie besloten het premie percentage voor de wachtgeldver zekering per 1 Januari 1955 te verlagen. De premie voor de werkloosheidsverzekering blijft echter on veranderd, zodat de totale premie-inhouding wordt verlaagd van 1.6 op 1.2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 15