c r "N VJ INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN VJ SOCIALE RUBRIEK Januarinummer 1955 Officiële Mededelingen Sociale Rubriekomslag pag. 2 en binnenwerkpeg- 13 Ons Werkpag. 1 Beschouwingen over en rondom Hr. Ms. Gelderlandpag. 4 Het jaar 1954 in beeld (foto montage) pag. 10 en 11 Wat de Kern besprak pag. 13 Willy Wilton-Fondspag. 13 Wijziging loongrenspag. 13 Dankbetuiging Directie W.F. pag. 13 Heidebad 1955 pag. 14 Personalia pag. 14 Uitreiking diploma's pag. 15 Veiligheid pag. 16 De Koreniaverlaat het Bouwdokpag. 17 De Willem Barendsz 11" pag. 17 IngezondenP<*g- II De Oldekerkpag. 18 Dankbetuigingenpag. 18 De nieuwe W.F.-sleepboot pag. 19 Maakt er een boek van! pag. 19 In Memoriampag. 19 Vereniging W.F. Afdeling O en Apag. 20 Afdeling Schakenpag. 20 Zó vond de klinker zijn nagel- vuur terug (foto)pag. 20 Jubilarissen van de maand omslag pag. 3 Klacht (gedicht) omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken FABRIEKSREGLEMENT (Vervolg). Artikel 62. Boeten worden in het Willy Wilton-Fonds ge stort, c.q. een fonds, dat ten doel heeft de werknemers in bijzondere omstandigheden, zo als ziekte, e.d., in het gezin, geldelijk te steunen. Verwezen wordt naar art. 1637n van het Burgerlijk Wetboek, waarvan U de inhoud kunt vinden op bladzijden 17 en 18 van het Fabrieksreglement. Hieruit blijkt, dat de werkgever slechts boete kan opleggen of heffen onder de in dat artikel genoem de voorwaarden, welke op het volgende neerko men, t.w. 1. De boete kan slechts worden gesteld op de overtreding van voorschriften van een regle ment (in ons geval dus het Fabrieksreglement) indien die voorschriften bepaaldelijk zijn aan geduid. 2. De boete moet op een bepaald bedrag zijn ge steld (zie art. 61, waarin de grootte van het be drag o.a. is aangegeven met Vi, 1 of 2 maal het uurloon enz.). 3. De overeenkomst of het reglement, waarbij boete is bedongen, moet nauwkeurig de bestem ming der boeten vermelden. Op grond van deze laatste bepaling is in ons Fabrieksreglement het Willv Wilton-Fonds ge noemd, een fonds, da't ten doel heeft de werk nemers in bijzondere omstandigheden, zoals ziekte e.d. in het gezin, financieel te steunen. De boeten komen dus niet ten goede aan de onder neming, maar worden aangewend ten bate van het personeel. Artikel 63. De werkgever kan in gevallen waarin boete kan worden opgelegd schadevergoeding in plaats van boete vorderen. Van dit artikel zal niet zo gauw gebruik worden gemaakt. Het zou echter kunnen voorkomen, dat een werknemer op zo'n verregaand nonchalante wijze met eigendommen van de onderneming om springt, dat het vorderen van een schadevergoeding meer op haar plaats zou zijn dan een boete. Wordt vervolgd) Foto van de maand: Hr. Ms. „GELDERLAND"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 2