if? NIEUWS 3 wanneer deze objecten ter reparatie aan hun bedrijven zouden zijn aangeboden. Naar mate de schepen groter worden zullen ons grote dok en de twee gegraven dokken, die in aan bouw zijn, steeds meer tot hun recht komen en zal ons havengebied als reparatie-centrum in betekenis toenemen. Mooie foto's en bijzonderheden betreffende de reparatie der schepen geeft het Meinum mer 1954 van het Wilton-Fijenoord Nieuws. In datzelfde nummer werd ook een beschrij ving opgenomen van de bijzonder interes sante reparatie van de „Nigaristan" van de rederij Frank C. Strick Co. Ltd. Londen, welk schip o.a. een nieuwe laadboom van niet minder dan 110 ton hefvermogen kreeg. Tenslotte, alvorens van de reparatie af te stappen, zij nog even in herinnering gebracht het verheugend feit, dat dit jaar het honderd ste tankerbezoek aan onze werf op 24 Sep tember viel tegen 18 December in 1953. Het was ditmaal de „Alva Star". at betreft werkzaamheden op onze werven op bouwkundig gebied zij verwezen naar een afzonderlijk overzicht in het Decembernum mer van het Wilton-Fijenoord Nieuws. Over opleiding van jonge krachten en het gebrek aan goede vaklieden werd reeds door de heer van Daalen gesproken. Voor jongelui liggen hier goede kansen. De diverse verbeteringen, die voortdurend op de werf en in de werkplaatsen worden aan gebracht, komen de veiligheid van de arbeid ten goede. Onze mensen van de veiligheid doen alles wat in hun vermogen is, om tot de grootst mogelijke bescherming bij het werk te geraken. Doch daartoe is meer nodig, dan de inspanning van bedrijfsleiding, veiligheids inspectie, kernleden etc. Allen moeten mede werken, dat is een ieder mede aan zichzelf, zijn gezin en ook aan zijn mede-arbeiders verschuldigd. Tenslotte een overzicht van het nog onder handen, resp. in bestelling zijnde werk: tankschip „Korenia", 18.000 t. d.w. voor Kon. Shell Groep; tankschip „Kopionella", 18.000 t. d.w. voor Kon. Shell Groep tankschip „Kosicia", 18.000 t. d.w. voor Kon. Shell Groep; tankschip „Bussum", 17.300 t. d.w. voor Stoomvaart Mij. Oostzee; walvismoederschip „Willem Barendsz II", ca. 44.000 t. waterverplaatsing voor de Ne derlandse Maatschappij voor de Walvis vaart N.V.; vrachtschip „Oldekerk", 10.000 t. d.w. voor V.N.S.; tankschip van 32.000 t. d.w. voor de Caltex; tankschip „Sologne", 19.500 t. d.w. voor S.F.T.P.; vracht- en passagiersschip „Dinteldijk", 12.000 t. d.w. voor Holland-Amerika Lijn; passagiersschip, ca. 22.000 BRT voor Holland-Amerika Lijn; sleepboot voor Wilton-Fijenoord; vracht-passagiersschip, ca. 12.000 t. d.w. voor de Kon. Rotterdamsche Lloyd; 1 tankschip van ca. 20.000 t. d.w. voor buiten landse rekening; „Karei Doorman", ombouw; 2 Onderzeebootjagers 2 Onderzeeboten 3 Mijnenvegers voor de Kon. Ned. Marine. Verder: Voor „Bussum", hoofdmotor W.F./Doxford, 5500 E.P.K. met complete machinekamer- installatie; voor „Willem Barendsz II", 2 hoofdmotoren W.F./M.A.N., elk 5250 E.P.K. met com plete machinekamer-installatie voor „Oldekerk", hoofdmotor W.F./M.A.N., 7600 E.P.K. met complete machinekamer installatie; voor Caltex-tanker, Pametrada-turbine, 12.500 A.P.K. Foster-Wheeler ketels en machinekamer-installatie voor „Korenia", turbo-electrisclie installatie, 7500 A.P.K. waarvan de turbines en ke tels buitenaf besteld zijn; voor „Kopionella'' en „Kosicia" turbine-in stallatie met tandwieloverbrenging, 7500 A.P.K. waarvan de Pametrada-turbines en de Foster-Wheeler ketels door Wilton- Fijenoord worden vervaardigd; voor sleepboot voor Wilton-Fijenoord, 1 W.F. M.A.N. motor 720 E.P.K. incl. installatie; voor „Dinteldijk", Pametrada turbine-instal latie 8500 A.P.K. met Foster-Wheeler ketels voor passagiersschip H.A.L., voortstuwings installatie, omvattende 2 Pametrada-tur bines van 10.000 A.P.K. elk met Foster- Wheeler ketels. 1 Pametrada-turbine-installatie met tandwiel overbrenging, 7500 A.P.K. met Foster- Wheeler ketels voor tankschip voor bui tenlandse rekening; 2 W.F./Doxford-motoren, elk 8500 A.P.K. voor buitenlandse rekening en meerdere snellopende Dieselmotoren voor Onder zeeboten en Mijnenvegers, alsmede ge schut op drachten. Zoals uit dit staatje blijkt, zijn wij gelukkig nog van een finke hoeveelheid werk voorzien. Moge 1955 weer een bevredigend jaar worden voor Wilton-Fijenoord, ten bate van allen, die bij ons bedrijf betrokken zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 5