7/ v, y Oud-werknemers hijeen in Musus Sacrumte Schiedam Sociale Rubriek (Vervolg) NIEUWS 8 Een voorraadjevan het materiaal, gereed voor het gebruik. 8. Bij de afdeling Electriciteit zeiden ze: Ach meneer, van materiaal beschadigen gesproken. Moet U hier eens kijken, daar ligt een verzameling lamphouders van hulpverlichting. Dit is van één schip over een tijd van ca. veertien dagen. Je zou het er van op je senuwekrijgen 7. Soms drijven de planken in de stookolie in de haven enz. Heeft iemand hier iets aan? Neen! Op bijgaande foto ziet V wat vernield materiaal. Het bedrijf is voor elke medewerker een broodwinningtvaar hij ook staat. Dus reeds daarom: zuiniger met materialen. 5. De scherpe hoeken worden er af gezaagdeen kantje er af (ze lopen de kantjes er afkramband in de kopeinden, alles om het materiaal goed en veilig te maken. Het was voor een goed bezette zaal, dat de heer Ir. B. Wilton als directeur van W.F. op 9 en 16 Februari het woord richtte tot de oud-werknemers van W.F. De spreker vond het bijzonder aangenaam weer een film te kunnen aankondigen, die iets van het be drijf te zien geeft. „Er wordt n.l. hedenmid dag het journaal 1954 voor U vertoond en de grote opkomst getuigt er van, dat U nog steeds belangstelling hebt voor het bedrijf, waar gij hebt gewerkt. U hebt allen Uw deel bijgedragen om dit bedrijf te doen worden tot wat het nu is. Een bedrijf op zichzelf is een dood ding, maar de mens brengt het tot leven". Vervolgens sprak de heer Wilton woorden van waardering aan het adres van de heer de Wit en zijn helpsters en helpers, die tezamen de film hebben gemaakt. „Journaal 1954" is de geschiedenis van het W.F.-bedrijf in dit voor de onderneming zo belangrijke jaar: het jubileumjaar. Van zelfsprekend begint het journaal dan ook met het feestelijk gebeuren op 7 Januari 1954 en de Ahoy-feesten d.a.v. Om de meest frappan te gebeurtenissen vast te leggen in zo'n ont zaglijke verscheidenheid moet men begiftigd zijn met een critisch oog en snel reactiever mogen. Daarover beschikt blijkbaar de samen steller van de film, want in een kort overzichl werden de voornaamste gebeurtenissen van het grote feest vastgelegd, doch men beleefde als het ware toch weer alles. Dan volgen de belangrijkste episoden uit het bedrijfsgebeuren. Wij zien schepen dopen en tewatergaan, we zien het nieuwe dok groeien (n.b. door weggravingen)We zien motoren bouwen en draaien. Een grote kraan wordt geboren. Kortom, het is de zuivere weergave van het ons bekende arbeidsproces. Wederom is bewezen, dat zelfs de nuchtere dagelijkse arbeid en het koude materiaal in staat zijn om de mens (hier de cineast) tot kunstprestaties te dwingen. Al is de begelei dende muziek een belangrijke factor, toch is de „arbeid" hier de gangmaker. Slechts een kunstenaarsoog kan de romantiek ervan ont dekken en verfilmen. En het is tenslotte de mens, die al deze dingen tot stand brengt: „Een bedrijf wordt eerst levend als de mens daar werkt!" Deze zin uit de toespraak van Ir. B. Wilton wordt hier nog eens duidelijk onderstreept.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 10