NIEUWS Onze eigen persmuskiet in actie Ja toen maar nu boutven we ook weer houten schepen Interview (buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Rust Roestniet in dit geval taken bekend en geregeld waren, die de ont stane leegte moesten opvullen, liep alles op rolletjes. „En nu kan ik af en toe tegen mijn vrouw zeggen: „Kom op, we gaan vandaag naar liet Kralingerhout, het zonnetje schijnt. Dan Iaat ik alles rusten en wij gaan heerlijk de vrije natuur in. Wat ik één der hoogte punten in mijn leven vind, vraagt U mij. 0, dat zal ik U zeggen. Dat was de verkie zing tot kernvoorzitter in de oorlogsjaren. Moeilijk om het goed te doen, maar prettig om zoveel mogelijk voor onze mensen te be reiken". En na deze woorden verlieten wij snel de oud-kernvoorzitter, overtuigd, dat hij en zijn vrouw nog energie genoeg bezitten om 100 jaar te worden. Inmiddels had de heer Keyzer nieuwe re laties ontdekt en werd Uw verslaggever „ge sleurd" (de pauze was haast voorbij!) naar de oud-sleepbootkapitein M. Danser, die plm 44 jaar bij W.F. is geweest. De heer Danser is pas twee maanden uit het werk, maar hij verveelt zich niet. Integendeel, het bevalt hem best om als „heer en meester van zijn tijd" eens te doen waar hij zin in heeft. Als sleepbootkapitein heeft hij altijd gelukkig ge varen. „Ik heb verschillende pluimpjes mo gen ontvangen van kapiteins, wier schip wij hebben verhaald. Mijn laatste reis is geweest het verslepen van de „Nieuw Amsterdam" vanuit dok IV naar de Wilhelminakade. Dat was 30 November 1954. Als alle door mij ver haalde schepen eens achter elkaar lagen zou dat een hele lengte zijn, want dag in dag uit heb ik gevaren. Ook is in ons bedrijf de Zondag niet altijd een rustdag. Een sleepboot kapitein heeft nu eenmaal een onregelmatig, en afwisselend leven. Tk heb altijd met interesse en plezier mijn taak vervidd". De laatste 24 jaar voer hij als kapitein op de Drydock I. Het geval met de „Perna" en een opleidingsschip zal hij niet gauw vergeten. Dat was op de Maas. Door bepaalde manoeu vres werd het opleidingsschip aangevaren en kwamen verscheidene jongelui in het water terecht. Acht drenkelingen heeft hij aan boord gehaald. Gelukkig liep het verder goed af, alhoewel de Raad van Scheepvaart ook nog een woordje heeft meegesproken. o Helaas was nu de pauze voorbij, want er zou den wellicht nog wel meer interessante ver halen uit vroeger tijden verteld zijn geworden. o Zo eindigde dan de eerste contactmiddag in het jaar 1955 en wij hopen, dat wij alle be zoekers nog menigmaal mogen aantreffen. De gehele organisatie en het vervoer naar huis was prima geregeld. 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 12