VERENIGING W.F. AFDELING HANDBAL AFDELING HARMONIE AFDELING MANNENZANG 'fik NIEUWS 14 Het le herenteam heeft kans gezien al zyn wedstrijden te winnen in poule B van de Zaalhandbalwedstryden om het kampioenschap van de afdeling Rotterdam in het paviljoen Ahoy gehouden. Dinsdagsavonds moesten zij aantreden tegen het wel zeer zwakke „Onder Ons" uit Delft. In deze wedstryd is iedere minuut een doelpunt gemaakt waarin onze schutters wel liet grootste aandeel hadden; de uitslag werd 27-2. Woensdagavond kwamen wij niet in het veld en konden dus Donderdags fris de stryd aanbinden tegen „Vires et Celeritas" uit Gouda. Na een spannend duel kwamen de Schiedammers ook hier weer als winnaar te voorschijn al was het niet met zo'n groot verschil, 8 - 6. Vrijdagsavonds was hun stadgenoot D.W.S. de tegenstan der. Deze ploeg had enkele spelers uit de oude garde teruggehaald doch het mocht de blauw-witten niet baten. Met een 14-5 nederlaag werden zij hier uitgeschakeld. Zaterdagavond waren de onzen er volkomen uit en wisten maar op het nippertje te winnen van het lang niet sterke Zuidwyk, 6-4. Door deze 4 overwinningen werd Zondag in de finale aangetreden tegen de eveneens ongeslagen „de Schutters" uit poule A. Door blessures moesten 2 van onze verdedigers vervangen worden doch de invallers volbrachten hun taak zeer goed. Toch waren enkele dekkingsfouten de oorzaak dat wij met «Ie rust met 5-8 achterstonden. In de tweede helft volop spanning en sensatie en het veeltallige publiek heeft hier waar voor zyn geld gehad, tot het einde toe bleef de spanning er in doch in de allerlaatste fases van de strijd wisten „de Schutters" nog even hard door te zetten en wonnen deze sportieve stryd met 16 13 en werden daar door kampioen Zaalhandbal Afdeling Rotterdam. Ons damesteam is op de tweede plaats geëindigd, een prestatie waarmee wy zeer tevreden zyn. De eerste dag wonnen zy van „Snelwiek" uit Rotterdam met 2-1. Don derdags verloren zy met 4 2 van de Districts le klasser A.D.O. doch Zondag wisten zy „Wippolder" uit Delft een 4 - 0 nederlaag toe te hrengen. De dames speelden maar 3 wedslryden daar deze poules kleiner waren ingedeeld. Zondag 6 Februari j.l. is de veldcompetitie na twee maan den te hebben stilgestaan weer begonnen. Onze ploegen die uit moesten komen hebben echter niet gespeeld daar de terreinen werden afgekeurd. Heren 1 speelde thuis tegen het Haagse S.O.S. en wonnen met 17 15. Ook de heren 2 speelde thuis en versloeg C.W.P. 2 met 10 - 6. Meisjes junioren kwamen uit tegen R.O.D.A. uit Rotterdam en wisten het niet verder dan een gelijk spel te brengen. A. J. Boer, secretaris. Op Woensdag 26 Januari 1955 hield onze afdeling haar Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. Na de opening werden de notulen en de verslagen van bestuur en commissies voorgelezen en goedgekeurd. Het punt verkiezingen nam veel tyd in beslag, daar er verschillende vacatures waren zowel in bestuur als in de commissies. De verkiezingen brachten de volgende uitslag: Bestuur H. F. de Raay, Voorzitter A. J. Boer, Secretaris A. J. de Borst, Penningm.esse P. M. Janssen, Voorz. V.T.C. H. Overheul, Voorzitter J.C. C. W. Verschoor, Mat.comm. N. Brokling, Lid Jeugdcommissie H. Overheul, Voorzitter N. Bos - v. Houwelingen, Secretaresse J. de Jong - v. Es, lid T. Zonneveld, Reserve Technische Commissie P. M. Janssen, Voorzitter A. Jansen, Secretaresse H. Overheul, Lid Propaganda Commissie N. Bos - v. Houwelingen H. de Raay G.de Raay W. Ezerman R. Mulder Materiaal Commissie C. W. Verschoor D. v. Leeuwen H. Binnekamp Redactie Clubblad H. O. v. Zelm B. v. d. Bout A. J. Boer Na de verkiezingen kwam de rondvraag aan de orde. Verschillende problemen werden opgelost en nieuwe plan nen voorgelegd. Het liep al tegen middernacht, toen de vergadering werd gesloten. Het Bestuur. W.F. Harmonie concerteert in Passagetheaterte Schiedam Op 3 Februari 1955 heeft de W.F. Harmonie een concert gegeven voor een geheel bezette zaal. Uit alle geledingen van de gevarieerde W.F.-gemeenschap waren de vertegenwoordigers met hun dames gekomen om dit concert te beluisteren en de daarop volgende film te zien. Als ere-voorzitter van de Harmonie sprak de heer Ir. B. Wilton het openingswoord, waarin hy alle aanwezigen har telijk welkom heette. Het programma werd geopend met „Marche Solonelle". welke werd gecomponeerd door de heer Ir. J. H. Wilton, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Wilton- bedrijf op 7 Januari 1954. Op veelvuldig verzoek stond deze mars op liet programma en werden wij even terug gevoerd tot de feestdag in 1954. In het tweede nummer, „Sinfonia" van Joh. Chr. Bach, arr. Alb. Meyns Wzn., mochten wij naast de componist, de Harmonie en haar dirigent onbetwist bewonderen. De heer Roodenburg bracht zijn hobo-solopartij subliem en kreeg een welverdiend hartelijk applaus. In het derde nummer, Introductie en Allegro voor fluit van Joh. F. Pala, was het Willy Rijntalder, wie terecht een warm applaus en bloemen ten deel vielen voor haar fluitsolo. Dan een bekende Strausswals en als nr. 5 Scènes Cau- casiennes (Ippolitov Ivanov). Wie deze Oosterse muziek weet te waarderen, geniet ten volle van dit mooie en goed vertolkte stuk. De heer Th. Martyn kreeg ook zijn applaus yoor zijn klarinet-solopartij. Met Imperial Echoes van Safroni en een Spaanse toegift eindigde het concertgedeelte. Het was een goed concert, dat door de keuze van de nummers door het gevarieerde gezelschap bijzonder op prijs werd gesteld. Over de inhoud van de film „Melba" kunnen wij kort zijn. De beschryving op het programma verklaart veel en naast de schone zang van de Melba-vertolkster, Patrice Munsel, kan men desnoods ook nog genieten van de meer romantische, doch minder kunstvolle menselyke uitingen. De vaak innige gebeurtenissen op het doek tonen aan, dat de Liefde voor de Kunst de liefde tussen de sexen niet uitsluit, misschien zelfs aanwakkert als deze film de absolute waarheid zou weergeven. Op 26 December 1954, 2e Kerstdag, waren wy, zoals andere jaren, de gast van Zuster Schreuder in de Boe zembarakken te Rotterdam. De animo voor dit concert was bijzonder groot van de zijde der zangers. Na een liartelyk welkom van de zuster nam de tocht van de ene barak naar de andere een aanvang. Dit ia een vermoeiend maar zeer dankbaar werk. Ons Mannenkoor is daar een zeer geziene gast. Jammer, dat een barak van ons bezoek ver-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 16