AFDELING O. en A. AFDELING PHILATELIE 15 VJ» NIEUWS Mensen en zwanen in winterlandschap te Schiedam stoken moest blijven wegens ernstige zieken op die afdeling. In de pauze kwamen we bijeen in de recreatiezaal en onder het genot van koffie met koek werd door de heer v. Toor aan Zuster Schreuder namens ons koor een ets aangeboden, voorstellende Blaak en omgeving (oud Rot terdam). Genoemde zuster is 34 jaar in de verpleging geweest en verliet nu deze dienst en Rotterdam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Wy meenden dit niet zonder enig blijk van waardering onzerzijds voorbij te moeten laten gaan en op voorstel van de heer Mercey (door ons in de wandeling opa genoemd) bracht iedere zanger spontaan zijn offertje. In een zeer uitgebreid dankwoord aanvaardde Zr. Schreu der met zichtbare ontroering dit geschenk, dat een ere plaats zou krijgen in haar kamer van de ouderlijke wo ning te Alkmaar. Als afscheid zongen wy het Kerstlied van Bernard Dia mant, dat zij uit volle horst meezong, Hoe kan het ook anders, want dat deed ze elk jaar. Zo namen wij dus afscheid van haar, de verpleegster en gastvrouwe bij uit nemendheid, die zo veel diensten heeft bewezen aan de lijdende mensheid. Wy allen behouden aan haar een dankbare herinnering. De volgende keer over ons jaarfeest. J. J. C. Schwarzer. Het nieuwe jaar werd geopend met een lezing door de heer Mr. Drs. Th. Regout over het onderwerp „De Won dere wereld van de Stille Zuidzee". De prettig voorgedra gen lezing werd gevolgd door een prachtige kleurenfilm. Dat hier een expert in het waarnemen van allerlei ge beurtenissen aan het woord was, liet geen twijfel. De be zoekers leefden volkomen mee want de heer Regout is een verteller van de eerste orde. Hij heeft zijn ontzaglyke hoeveelheid gegevens niet uit boeken, maar uit de eer9te hand. Het Japanse volk weet hij ons voor te stellen zoah dat reilt en zeilt. De typisch Oosterse karaktertrekken weet hij ons met grote menslie vendheid en begrip te verklaren. De voor de Westerling vaak lastige situaties worden humoristisch of diplomatiek opgelost. Een avond die de bezoekers niet zullen vergeten en naast de uitingen van voldoening mochten wy ook spijtbetuigingen ontvangen, van hen, die meenden dat men zulke avonden gerust kan overslaan. Toen deze wegblyvers eenmaal hadden gehoord van bezoe kers wat er zo allemaal te horen en te zien was geweest begrepen zij terdege wat zij hadden gemist. Ook het be zoek aan de verschillende Zuidzee-eilanden, Hawaii, is prachtig verfilmd. En onvergetelijk is de op de film vast gelegde uitbarsting van een vulkaan. Een prachtige en leerzame avond, waarvoor wij de heer Regout dankbaar zyn. Februari 1955. De maand van de film. Voor de pauze de bedryfsfilm „Journaal 1954". Voor een korte beschouwing hiervan leze men het verslag van de oud-werknemers bijeenkomsten. Als hoofdfilm draaide „Operatie Cicero". Dit is een ge schiedenis uit 1944 en een weergave van werkelijke ge beurtenissen. Een film van spionnage en contra-spionnage. geldzucht, liefde enz. Maart 1955. De toneelgroep „De kleine Comedie" zal voor ons bren gen „Lastige Mannen", blijspel in drie bedrijven en een naspel door Frederick Lonsdale. Personen: Mrs Wislack Jetty van Dyk-Riecker Helen Hayle Branda Lindbergh De Hertog van Bristol Adolf Rijkens Richard Halton Jan van der Linden Raadpleeg Uw kaart voor de voor U aangegeven avond en verzuim vooral niet deze avond te bezoeken. Werknemers woonachtig in Rotterdam-Z., U weet toch dat wij thans ook in de Aula van de H.B.S. aan het Afri- kaanderplein een avond geven? Wy kunnen daar nog en kele leden gebruiken voordat wij aan een tweede avond toe zyn. Het Bestuur. Voor de eerste maal sinds haar bestaan richt de afdeling Philatelie van de personeelsvereniging zich tot de werk nemers van de grote W.F.-familie. De afdeling Philatelie is opgericht op 16 December 1954 en telt sinds haar oprichting reeds ca. 40 leden. Het doel van de afdeling is de leden te helpen hun verzameling aan te vullen of te completeren door ruiling of door aan koop, echter tegen zeer gereduceerde prijzen. Hiervoor wordt elke Woensdagavond een ruilavond gehou den in het clubgebouw op de werf te Schiedam. Aanvang te 8.00 uur in de kleine zaal. Op 12 Januari werd reeds een maandelyks terugkerende vergadering belegd, waarop een verloting en veiling werden gehouden. Datum, prijzen en te veilen zegels worden de leden per circulaire bekend gemaakt. Voor de veilingen kunnen door de leden kavels worden ingezonden, waarop echter dient vermeld te wor den de cataloguswaarde en de prys waaronder niet mag worden verkocht. De kavels worden in hun geheel geveild, zodat het niet mogelijk is verschillende zegels van één kavel apart te veilen. Kavels kunnen altijd worden in gebracht bij een der bestuursleden, mits een week voor aanvang van de veiling. Mocht er by U belangstelling bestaan voor onze afdeling, dan kunt U zich opgeven by een der hieronder genoemde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 17