7 NIEUWS hiermee niet eens zijn, mogen met mij komen kortavonden. Wat het gereedschap betreft willen wij het speciaal hebben over het stellingmateriaal. Immers, stellingen zijn zeer belangrijk bij veilig werken. Als daarmee iets niet in orde is kunnen er de grootste ongelukken gebeu ren. Voor het maken van stellingen bestaat een hele serie wettelijke voorschriften, waar aan we met de grootste zorg proberen te vol doen. Directie en staf van W.F. staan hier volkomen achter. En gij? Natuurlijk weten we wel, dat het altijd een gering percentage is van het geheel, dat roekeloos en slordig met het materiaal omspringt. Maar er zijn dan toch maar zulke mensen en we moeten hen dus regelmatig op hun tabberd zitten, zodat ze gedwongen worden het verspillen van kostbaar materiaal na te laten. Het is niet te begrijpen, dat deze mensen niet wat meer eerbied kunnen opbrengen voor het geen een ander tot stand heeft gebracht. We willen ons nu alleen maar bepalen tot het gebruik, of liever gezegd: het misbruik, dat er soms van stellingplanken wordt ge maakt. U ziet op bijgaande foto's hoe de gang van zaken is wat dit gereedschap betreft. Weet U, dat een plank van vijf meter ons 20.— kost als deze klaar is. Dat we voor ons bedrijf ruim 1100 m3 per jaar gebruiken. Dat is een heel bos. En het spreekt vanzelf, dat het eerste klas hout is. In ieder geval hopen we, dat zij, die hiermee roekeloos en ruw omgingen, dit in de eerste plaats met het oog op de veiligheid voortaan zullen nalaten. D.w.z. dat zij niet meer plan ken die in de weg liggen maar van boven naar beneden keilen, om van andere mishan delingen maar niet te spreken. Wilt U, lezer, nog even de inleiding van dit verhaal in Uw gedachten terugroepen. Daar in werd gesproken over het streven naar een veilig, mooi en groot bedrijf, waar het goed is om te werken. F.S. PUZZLE „WERK VEILIG" De puzzle, welke heeft gestaan in liet W.F.- Nieuws van December 1954 was zeer moeilijk, maar toch waren er zes goede oplossingen. Onder de zes inzenders van de goede oplos sing is een paar veiligheidsschoenen verloot, waarbij de heer D. van Genderen de geluk kige winnaar werd. Wij danken allen, die gepoogd hebben de goede oplossing te vinden en hopen, dat dit puzzlen ook weer heeft bijgedragen om tot veiliger werken te komen. F.S. 4. De planken worden getoetst. Twee mannen maken een dansende beweging op de planken. Die lui gaan dansende door het leven. 3. Kostbare lading wordt aangevoerd in het stellingmate- riaalpark. Er ligt voor ruim f 4000.op die wagen. 2. Van de stammen worden met de raamzaag plangen gezaagd. Foto G. Mul, Krimpen aan de IJssel)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 9