13 NIEUWS Een van dv grootste textielfabrieken van West-Europa. IV.V. van Heek Co., Enschede. I|e lezers van dit blarl moeten liet ons niet kwalijk nemen, maar als wij in Twente aan Schiedam denken, hebben wij bepaald niet liet imposante beeld van de werf Wilton- Fijenoord voor ogen. Zonder enige twijfel gaan onze eerste gedachten uit naar bet vloei bare product van de stokerijen. Moclit men hieruit de conclusie trekken, dat Twentenaren rasechte zatladders zijn, dan is deze gevolg trekking zeer voorbarig, want waar ter wereld roept „Schiedam" niet dezelfde reacties op? Als men wat serieuzer wordt moet men na tuurlijk erkennen, dat dit beeld van deze zo nauw aan de zeevaart verbonden stad belang rijk is scheef getrokken. Met de scheepvaart hebben wij hier in het droogste deel van een droge provincie (letter lijk genomen in dit geval) betrekkelijk wei nig te maken. Op de kanalen zijn wij wel zeer trots, maar wij zijn toch te nuchter van aard om te beweren, dat het er bar druk is, en over de tonnenmaat durven wij voor lezers, die een scliip beneden de 10.000 ton nauwe lijks interessant vinden, helemaal niets te zeggen. Over die boeg zullen wij het dus maar niet gooien als wij willen uitpluizen wat voor betrekkingen er tussen Schiedam en het land der Tukkers bestaan. Maar wat denkt U van Stork in Hengelo? De jongens daar weten heus wel hoe een scheeps motor in elkaar moet zitten, dat kunnen wij verzekeren. Indien wij in onze onschuld mis schien nu reclame maken voor een concurrent door Mr. J. W. de Bode Hoofdredacteur Twents Dagblad i Tu bant ia. te Enschede van W.F., dan moet men maar bedenken dat goede volwaardige concurrenten zeer nuttig zijn voor het eigen hedrijf, want door hun aanwezigheid wordt men geprikkeld tot het vervaardigen van een steeds heter product. De technische apparatuur op zeeschepen en zeker op oorlogsschepen is zo geperfectio neerd, dat alleen uiterst gespecialiseerde be drijven aan de installatie kunnen meewerken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 15