Van culturele dagen en culturele kampdagen V f 17 (<J|) NIEUWS Twee dagen extra vacantie voor de werknemer, die op 1 Mei de 18-jarige leeftijd nog niet heeft bereikt en die sedert de eerste werkdag van het kalenderjaar in dienst is. Bedoeling: Deze dagen te besteden voor doeleinden, wel ke de algemene ontwikkeling van de jeugdige werknemers bevor deren. Zo ongeveer staat het in de C.A.O. Uit deze regeling ontstond in ons bedrijf voor 1955 het volgende plan voor de jongens uit bedrijf en school: a. bustrip naar Noord-Holland met kaasmarkt te Alkmaar. b. bustrip naar Utrecht en 't Gooi met Spoorwegmuseum te Utrecht. of c. tweedaags verblijf in het als jeugdgebouw ingerichte koets huis van Kasteel Oud-Poel geest te Oegstgeest. En zo gingen met bussen (voor treffelijke touringcars!) op 20 Mei en 3 Juni resp. 88 en 35 deelne mers richting Alkmaar, 25 Mei en 2 Juni idem richting Utrecht. 23 Mei met 23 deelnemers naar Oud-Poelgeest (24 Mei terug) 26 Mei met 31 deelnemers idem (27 Mei terug). Dit alles overstraald met het mooist denkbare weer en steeds een goede stemming. Alkmaar was interessant om de oude stijl; het Spoorwegmuseum bleek zeer de moeite waard en „Poelgeest'' was een hoofd stuk apart. Daar was n.l. dit jaar eens een nieuwe opzet voor deze extra vacantiedagcn uitgewerkt: in een uurtje met de bus er heen, dan tweedaags verblijf (één nacht overblij ven en de volgende dag weer terug). Intussen een gezamenlijk programma afwerken van: bezoek aan Sterrewacht te Leiden of Maduro- dam, tocht naar de JCaag, zang en muziek, spel en sport (o.a. roeiwedstrijd in de slot gracht). De deelnemers konden er hier met de leiding heel veel zelf aan doen en daarom te meer is het verheugend, dat het zulke goede dagen werden. Enkele foto's zeggen vaak meer dan een heel verhaal en daarom, ook als herinnering voor de deelnemers hierbij enkele afdrukken van momenten uit de „culturele dagen en cultu rele kampdagen 1955". E. Het zijn lang niet altijd de knapste koppen, die het best slagen. Natuurlijk niet. De wereld waardeert niet, wat U in Uw hoofd hebt, maar wat U te voorschijn brengt. (Oranje Nassau Post No. 4, d.d. 8-6-'55)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 19