NIEUWS Kiellegging 32000-tons Caltex-tanker De zaak werd gedemonteerd en alle technici berekenden en bespraken dit geval waarbij men tot de conclusie kwam, dat bij het stop pen krachten optraden, waarvan de resultante moeilijk was te bepalen. Men toog weer aan het construeren en had eindelijk de zaak zo versterkt, dat het euvel spoedig zou zijn verholpen. Nu kon de proef weer beginnen. Het liep weer zoals bij de eerste proefneming, maar helaas! Bij het stoppen brak opnieuw één der vleugels. Weer berekend en gecon fereerd, weer nieuwe gezichtspunten. Maar ook nu was het na het proefdraaien hetzelfde geval: een afgebroken vleugel. Toen kwam de directeur op de gedachte om aan alle medewerkers, van hoog tot laag, het geval voor te leggen en men kon zijn bevin dingen in de ideeënbus deponeren. Zo gezegd, zo gedaan. Na een week werd de bus geledigd en zo waar, er zaten enige idee ën in. Na een heel gewichtige discussie bleef er één idee over en de hele staf was het er over eens dit was te proberen, want er zat wat in Het geval was n.l. dat de inzender had ge adviseerd, naast de zwakke plaats enkele kleine gaatjes te boren. Na de nieuwe vleugels van deze perforatie te hebben voorzien, werd weer proefgedraaid. En, de enkele pessimisten ten spijt, er gebeur de niets. Na de ventilator buiten bedrijf te hebben gesteld bleef alles intact. Maar men wilde nu weten, wie dat voorstel, dat onder schuilnaam „Spatlapje" was inge zonden, had gedaan. Geen der mensen, die daarvoor in aanmer king kwamen, wist het en men had op alle afdelingen laten informeren. „Wij zullen in ons personeelsblad een oproep zetten en vragen of die man zich bij de hoofd directeur wil melden", besloot de directeur. Een paar dagen later zat hij achter zijn bu reau, toen er bescheiden werd geklopt. Nadat „binnen" had geklonken, ging de deur open. De directeur wist niet wat hij zag.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 26