VERENIGING W.F. Sportieve en prettige sportuitwisseling 25 (Jj|) NIEUWS In een wijde overall, gelijk een olifant in veel te ruim vel, stond daar een mannetje met een muizenkopje met roodomrande oog jes en keek de directeur aan. „Wat kom je doen?" vroeg deze. Het mannetje zakte nog verder in zijn overall en sprak heel schuch ter: „Mijnheer, U wilde toch weten, wie dat idee in de bus had gedaan? Nou, dat was ik!" De directeur sprong op alsof hij op spelden zat en vloog op het mannetje af, terwijl hij enthousiast uitriep„Maar kerel, had dat eer der gezegd!" en hij drukte hem in een grote leren fauteuil. „Steek een sigaar op Onderwijl trommelde de directeur zijn hele academisch gevormde staf bij elkaar en men zette zich rondom „Spatlapje". De meesten van de heren hadden hem nog nooit gezien en geen mens kon hem thuis brengen. „Wie ben je en wat doe je hier op de fabriek?" Heel schuchter kwam er uit: „Ik houd de toiletten schoon". „Maar kerel, iemand met zulke capaciteiten moet toch in ons bedrijf een andere baan hebben! dat is toch een grote verspilling aan energie!" Allen waren het hiermede roerend eens en vroegen of hij technisch onderwijs had gehad. Dit bleek niet het geval te zijn. Hij was na twee jaar L.O., omdat hij niet mee kon, naar een speciale school gezonden en had deze verlaten toen hij wat lezen en schrij ven kon. „Maar man, hoe heb je deze zaak dan aan gepakt, die straks zakelijk zulke grote winsten kan afwerpen?'' „Och", zei het mannetje, „Ik maak nu al ja ren de toiletten schoon en nu viel het mij op, dat het closetpapier nooit onder de gaatjes afbrak". Wij kunnen niet geloven dat dit een ware historie is, maar zoals men weet, kan de ideeënbus goede vruchten afwerpen. Overgenomen uit „Ons werk bij Bronswerk" Mei 1955 Nr. 44) „Bij ons in de Jordaan' „Keyzerlijke" ontvangst te Amsterdam Zelfs de dobbers in W.F.-kleuren Naar aanleiding van het feit, dat de Perso neelsvereniging van de N.D.S.M. te Amster dam haar 10-jarig bestaan herdacht, had zij een sportuitwisseling georganiseerd met als tegenstanders enkele afdelingen van de Perso neelsvereniging W.F. Dit festijn vond plaats te Amsterdam en om geving op Zaterdag 4 Juni. Ongeveer 370 feestgangers vertrokken in 9 bussen uit de Grote Steden: Rotterdam, Schiedam, Vlaar- dingen. Terwille van de volledigheid zij nog vermeld, dat ook Delft en Den Haag en zelfs Overschie hun aandeel leverden: totaal vijf deelnemers Aan het eigenlijke sportfeest namen deel de volgende afdelingen: Biljart, Bridge, Hengel sport, Klaverjas, Schaken, Tafeltennis, Ten nis, Voetbal (le en 2e elftal). Vele dames waren mede van de partij buiten de sporten de dames om. Vanuit Rotterdam via Den Haag, stond als eerste rustpunt op het programma Noordwijk aan Zee, waar de koffie goed smaakte. Een klein buitje zand werd beschouwd als beho rende bij de feestregels en het begin van zandgebak Iets later dan was gedacht arriveerde de groep aan de grens van de gemeente Amster dam en daar werd het ons duidelijk, dat deze sportuitwisseling geheel de hoofdstad in rep en roer had gebracht: De Amsterdamse motorpolitie begeleidde de stoet tot aan het eindpunt van de route. Wat voelden wij ons geweldig! Behalve dan zij, die bij het zien van de kranige Herman dad, ijlings onder de banken waren gekropen. Al spoedig echter begrepen zij, dat de Motor politie slechts als „ere-escorte" dienst deed en dus van verder ingrijpen geen sprake zou zijn. De witte gezichten trokken snel bij en ver scheidene zitplaatsen werden weer „opgevuld". Allerlei geruchten deden nu de ronde naar aanleiding van de vraag: Waarom deze „Key zerlijke ontvangst"? Tenslotte bleek een ze kere naam niets daarmee uitstaande te heb ben en was het een „doodgewone verkeers- kwestie". De ruzies werden bijgelegd en het werd zeer spoedig een ernstige bezigheid om vanuit de bus, het Amsterdamse publiek erop attent te maken welk een illuster gezelschap hun stad bezocht. De reactie van de zijde der

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 27