VJ|) NIEUWS 26 „Mokummers" was zeer verschillend, naar gelang men lijn 1, 2 enz. zag passeren Voor bus F werd bijvoorbeeld vele malen de hoed gelicht Na de koffie in „Bellevue" begon de uittocht van zes afdelingen, wier werkterrein buiten dit hotel was gelegen. Slechts de afdelingen Bridge en Klaverjas bleven daar. Uw verslaggever kreeg opdracht de afd. Voet bal, Tennis en de Hengelaars te bezoeken, vergezeld van enkele Hoofdbestuursleden. Ook op deze tocht (4 bussen) dezelfde „Poli tie service" en via de „bovenwatertunnel" van Amsterdam bereikte bet gezelschap de over zijde in één geheel, dank zij bovengenoemde service. Na een prettige ontvangst op het N.D.S.M.- voetbalterrein begonnen de wedstrijden daar. Vooraf sprak de heer J. Tol, als voorzitter van de voetbalclub N.D.S.M. een hartelijke welkomstrede tot de spelers. Spreker memo reerde niet alleen bet feit van het 10-jarig jubileum, doch wees ook nog op grote ver betering in de outillage. Er was nl. een prach tige douchecel gebouwd (waarvan liet W.F.- voetbalbestuur wég was en spoedig een schets maakte). Vervolgens stond een bezoek aan de afdeling Tennis op het programma. Ook hier werd sportief en prettig gestreden. Helaas was tijdnood de reden, dat wij niet al te lang van de wedstrijden konden genieten, want langs het Noordhollands kanaal stonden 56 hengelaars ongeduldig te wachten om de „kanjers" te laten bewonderen. „Op naar Ilpendam!", klonk de kreet en weldra was dat strijdperk bereikt. Daar was het dat wij constateerden hoe perfect de or ganisatie van het feest was. Blijkbaar ter ere van de bezoekers waren zelfs de dobbertjes in de bekende rood-witte W.F.-kleuren ge schilderd. Zij, die buiten deze regeling om, toch andere kleuren hadden gebruikt vingen vanzelfsprekend niets, wat erop wees, dat ook de baars in het complot was. Na het te korte bezoek aan de „buitenploe- gen" ging het gezelschap zijn opwachting maken bij één der groepen biljarters in „Krasnapolsky". Daar was het hoogtepunt van de strijd reeds voorbij en na afloop ging het „full speed" terug naar „Bellevue". Helaas ontbrak de tijd om onze Bridgers, Schakers en Tafeltennissers te bezoeken, wat heel jammer was, aangezien ook daar hard was gestreden om de overwinning te behalen. Tijdens al deze wedstrijden maakten onze dames, die geen sporttaak hadden, gezamen lijk een watertocht met een bezoek aan ,,'t Kalfje". Vol lof keerden allen weer heel huids en op tijd bij hun eigen geliefden terug. De gezamenlijke maaltijd in „Bellevue" werd „ingeleid" met een kort welkomstwoord van de heer Brackman, die als tweede voorzitter van de personeelsvereniging N.D.S.M. allen hartelijk welkom heette en mededeelde, dat de heer Vermey (eerste voorzitter) waar schijnlijk oponthoud had bij de pont. De spreker wenste allen een „smakelijk eten" en ook deze „wedstrijd" liep vlot en sportief. Alle deelnemers deden hun uiterste best om de eindstreep te halen. Even na half negen begon het cabaretpro gramma, verzorgd door het Langendijker Cabaretgezelschap. Een vlot program, dat op vlotte wijze werd gebracht en waarbij de goe de zangnummers opvielen, door goed stern- materiaal en door de Hollandse tekst. Dit wil nog niet altijd zeggen, dat een vertaling beter voldoet dan de oorspronkelijke taal. Toch valt dit streven zeer te waarderen in deze tijd. In de korte, maar goede schetsjes bleken deze Langendijkers beslist toneelspelersbloed te bezitten, in de ware zin des woords. Na het laatste nummer vertolkte een hartelijk en langdurig applaus de dankbaarheid van Amsterdammers en gasten. De heer C. Vermey, die een kort slotwoord sprak, was ervan overtuigd dat Langendijk nu ook dichter bij Rotterdam en Schiedam was komen te liggen. Zó was het nl. de N.D.S.M. vergaan, nadat deze Langendijkers enkele malen voor hen waren opgetreden. Verder meende spreker, dat Sportuitwisseling op deze wijze één der beste vormen van perso- neelsverenigingswerk is. Hij hoopte, dat de goede geest, die daarbij wordt aangekweekt blijvend zal zijn in het belang van allen. Daarna ging de heer Vermey over tot uitrei king van de fraaie prijzen aan de inmiddels op het podium samengeroepen voorzitters der groepen. In het kort volgen hieronder de uitslagen: Voetbal: Beide elftallen speelden gelijk, zodat de bezoekende groep de beschikbare prijs ontvangt. Klaverjas: W.F. verloren. Prijs blijft in Amsterdam. Biljarten: Gelijk spel. Prijs naar W.F. Hengelaars W.F. verloren. Prijs naar N.D.S.M. Bridge: W.F. verloren. Prijs naar N.D.S.M. T ennis W.F. wint. Prijs naar W.F. T afeltennis W.F. wint. Prijs naar W.F.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 28