NIEUWS jonge mensen wensen in ons arbeidsproces te worden opgenomen. De heer van Daalen dankte de doopster voor haar medewerking. De heer G. Warnderink Vinke Jr. beant woordde de speech van onze directeur. Spre ker memoreerde o.m. de reeds jaren bestaan de zakelijke betrekkingen tussen zijn rederij en W.F. en de prettige sfeer, die deze verhou ding steeds kenmerkt. Tenslotte wees de burgemeester van Bussum, de heer J. C. Haspels, in een korte toespraak o.m. op het feit, dat de rederij wederom de naam „Bussum" aan één harer schepen heeft gegeven ondanks ervaringen met de twee voorgaande. De dank van deze gemeente werd niet alleen vertolkt door de woorden van de heer Has pels, maar ook door het cadeau van Bussum aan de „Bussum": een schilderstuk van de Bussumse schilder J. C. R. Aué. Voor belangstellenden volgen hieronder enige technische bijzonderheden over de „Bussum". o Deze door Wilton-Fijenoord in opdracht van de Stoomvaart Mij. „Oostzee" gebouwde tan ker, heeft de volgende hoofdafmetingen Lengte tussen loodlijnen: 158.49 m, breedte 20.57 m, holte 11.84 m. Het is gebouwd onder toezicht van Lloyd's Register en zal ongeveer 17350 ton olie kun nen vervoeren. Behalve de klinkverbinding van berghouts gang en kim en de spanten in het voor- en achterschip, zijn alle verbindingen gelast. Er zijn 8 stel ladingtanks die door 2 langs- schotten elk in 1 midden- en 2 zijtanks wor den onderverdeeld. De lioofdpompkamer ligt tussen tank 4 en 5 en bevat 2 ladingpompen met een totaalcapaciteit van 1200 ton per uur. De machinekamer is in het achterschip, waar in is opgesteld een W.F. Doxfordmotor van 5500 A.P.K., welke aan het schip een snel heid van ca. 14 knopen geeft. Verder zijn ge plaatst 2 Schotse ketels, alsmede een afvoer- gassenketel voor de levering van de benodig de stoom voor hulpwerktuigen, ladingpom pen enz. De verblijven van Commandant en stuurlie den bevinden zich op de brug, die van de machinisten en het overige personeel in het achterschip; officieren 1-persoons hutten, be manning 2-persoons hutten. Er zijn enkele smaakvol uitgevoerde salons voor de officieren, terwijl de bemanning ook uitstekend ingerichte gemeenschappelijke za len ter beschikking heeft. Verder zijn de ge bruikelijke dienstvertrekken van alle gemak ken voorzien. Het schip is verder uitgerust met alle moder-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 7