rr 9 NIEUWS de Royal Sovereign, natuurlijk een ver trouwde, oude bekende van de zeevarenden, tot wij Dungeness passeerden. Even na Dun- geness zagen wij het vuur van Dover; de uit kijk op de brug wees het in de richting van Dover. Plotseling viel het dicht. Geen Dover, zelfs geen achterschip van de Willem Ba- rendsz meer te zien, zo zeer waren wij plotseling in een mistbank terecht gekomen. Machines natuurlijk halve kracht en blazen, dat het een aard had. Over de nacht van Zaterdag op Zondag wil len wij zwijgen. De mannen op de brug zou den er hele verhalen van kunnen vertellen. Want nu eens was het zicht helder en dan weer sloeg alles volkomen dicht. Toen wij Zondagochtend uit onze kooi kwamen, was het prachtig weer met helder zicht. De mist had ons heel wat vertraging gegeven, want in plaats van Vrijdagmiddag omstreeks twee uur, waren wij pas Zondag om 10 uur binnen de pieren. De Waterweg op bij prachtig weer met een behoorlijke ebstroom was natuurlijk een klei nigheid voor een schip, dat zo gehoorzaam is aan zijn roer als een wei-opgevoed kind aan zijn ouders. Kris kras door de herinneringen. Wie verre reizen doet, kan natuurlijk veel verhalen. Daarom laten wij aan het slot van ons verslag enkele herinneringen volgen, die volgens bovenstaand recept zijn opgesteld. Aan de lezer laten wij over, wat hij er vau wil geloven of niet. Journalisten staan im mers bekend om hun leugens, - pardon - om hun op gespannen voet leven met de waar heid. Welaan dan. 1. Conferentie bij de hoofdmotoren 2. Het hoofdschakelbord 3. Batterij centrifuges 4. Het uitwerken van de metingen 5. De ziekenboeg. 6. Vlotte bediening 7. In de kombuis 8. Eén der eetzalen I

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 11