41 NIEUWS HET LABORATORIUM GERESTAUREERD Op 30 Juni was het zover, dat aan de ver- nieuwingskuur van het „lab"' een eind was gekomen. Dit werd enigszins officieel gevierd. Onze directeur Ir. B. Wilton, enkele hoofd ambtenaren, het voltallige laboratorium-per soneel en enkele anderen werden door Ir. A. J. Goedkoop toegesproken in het herboren „lab". Spreker dankte de directie voor de uit voering van de destijds genomen beslissing om het oude gebouw eens een goede beurt te geven. Tevens dankte hij de heer J. D. Uyterlinden en diens medewerkers voor de wijze, waarop dit karwei werd uitgevoerd. Zowel van de zijde van het Bouwbedrijf als van de kant van het laboratoriumpersoneel werd veel gevergd om alle werkzaamheden voort gang te doen vinden op de minst storende manier. Daarbij werd van weerszijden veel inschikkelijkheid betoond. De heer G. Huis man - de oudste medewerker van Ir. Goed koop - mocht ook hiervoor woorden van dank ontvangen. Spreker zeide verder, dat bij alle tevredenheid toch altijd nog enige on voldaanheid bestaat. Omdat het laboratorium nog een vrij jonge loot is aan de W.F.-stam (in 1946 met drie medewerkers begonnen en tot op heden uitgegroeid tot twaalf employés) is het nog altijd in zijn ontwikkelingsperiode. Er zijn volgens spreker, nog meer mogelijk heden voor een modern laboratorium op een scheepswerf als de onze. Met de bekende woor den van Churchill: „U geeft ons de spullen en wij doen het karwei" beëindigde de heer Goedkoop zijn toespraak. Geheel in stijl vraagt spreker dan aan Ir. Wilton of deze als openingssymbool - een soort van eerste steenlegging - een scheikun dige proef wil verrichten. De heer Wilton voldeed gaarne aan het verzoek en kleedde zich voor zijn taak in de deftig aandoende witte jas, het kenmerk van de echte labora toriumman. De proef bestond uit het contro leren van de zuurgraad van koelwater afkom stig van een Doxford-motor. Vlot verrichtte onze directeur de nodige handgrepen, waarbij hij absoluut niet karig was met de grondstoffen en hij bewees ons, dat de scheikundelessen in zijn jeugdjaren niet zonder vrucht aan hem waren voorbijge gaan. Wellicht hebben sommige aanwezigen de stille hoop gehad, dat het een werktuig bouwer niet zou gelukken om hier het werk van een technoloog (Delftse afkorting voor gifmenger) te verrichten, maar de witte jas doet bij zo iets wonderen: de proef slaagde naar wens. En daarmede was officieel het vernieuwde „lab" ingewijd. De heer Wilton beantwoordde de rede van de heer Goedkoop en vertelde een en ander over het voorspel van deze ver bouwing: een bezoek aan dit gebouw in het verleden. Dit had hem er toe gebracht een gesprek te voeren met zijn collega's. Het re sultaat was dan deze vernieuwing. Natuurlijk blijven er altijd nog wensen en verlangens, waarvan er één zou luiden: een apart labo ratoriumgebouw. Ook spreker had lof voor de wijze waarop het personeel zijn taak heeft

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 43