Oud-werknemers met Erasmusop stap (^j NIEUWS 46 Voorspel. Als U wellicht denkt, dat een dagwatertoclit voor onze oud- werknemers zo maar uit de lucht komt vallen, dan vergist U zich. Wij zullen U eens in het kort verklappen wat daaraan voorafgaat. 1. Het idee. 2. De instemming van de Directie met dit idee en op dracht tot uitvoering. 3. Het aantal deelnemers(sters) vaststellen, door middel van een persoonlijk bericht, (waaruit al direct bleek, dat vanwege het grote aantal, 2 dagtochten moesten worden georganiseerd). 4. Organisatie van het vervoer naar de boot. (13 bussen nemen op 25 stopplaatsen de „zeelieden" op). Ook dit onderdeel vergt veel tijd van voorbereiding, want, er zijn er onder onze oud-werknemers, die niet meer zo goed ter been zijn en zij kunnen dus geen grote wandeling maken. Enkelen moesten zelfs aan huis worden afgehaald. Daartoe werden dan weer onze Sociale verzorgsters ingeschakeld, die ter plaatse de toestand opnamen. 5. Het ontwerpen, drukken, op naam uittypen en ver zenden van alle persoonlijke deelnemerskaarten. 6. De verzorging aan boord. Voor de inwendige mens het lunchpakket met consumptiebonnen, waarhij nog verschil wordt gemaakt tussen dames en heren (bon bons of sigaren). De W.F. „Music Boys" moeten worden gerequireerd voor een opgewekt stukje muziek aan boord. Hierbij tekenen wij aan dat dit gezelschap absoluut nog niet lot de oud-werknemers gerekend mag worden; al zijn het ook niet direct „Boys" meer. Kunstenaars nemen het echter niet zo nauw en durven zich op 40- of 50- jarige leeftijd nog wel „Boys" noemen. 7. Talloze kleinigheden en moeilijkheden wegwerken. Rekening houden met vele verzoeken van en tussen tijdse veranderingen door deelnemers. Het bovenstaande is dan ongeveer de grote lijn waarlangs de Operatie „Erasmus" verloopt. Vrijwel geruisloos, want zelfs Uw verslaggever moest de inlichtingen er nog uittrekken. Ze maken er daar op Sociale Zaken niet veel drukte over. Het organiseren van de meest uitéénlopende massabijeen komsten, feesten en tochten zit hen blijkbaar in het bloed. Toch was de heer C. Keyzer bereid onze nieuwsgierigheid te bevredigen en verwees ondergetekende daartoe naar de heer J. v. d. Broek die deze aangelegenheid „even in orde moest maken". Aan hem hebben wij dus mede te danken, dat onze lezers eens een kijkje achter de schermen kunnen nemen. I)e beide tochten. Op 5 Juli was het dan zo ver. Gaarne maken wij gebruik van inlichtingen, die wij verkregen van hen, die aan boord zijn geweest. Direct na afvaart sprak onze directeur Ir. B. Wilton een hartelijk welkomstwoord en wenste allen een prettige dag. Op de eerste tocht is deze wens reeds be waarheid geworden. De opvarenden waren het er volkomen over eens, dat het een prachtige dag is geweest. Dat ouderdom geen spelbreker behoeft te zijn op zulke tochten, bewees wel het opgewekte polonaiselopen. Hon derden deelnemers(sters). Onvermoeid hielden de W.F. Music Boys er de moed in door hun opgewekt repertoire. Hetwerd volgens onze zegslieden een vreugdevolle dag voor onze oud-werknemers en menig woord van oprechte dank werd uitgesproken door de passagiers. Op voorstel van vele hunner offerden allen spontaan een kleinigheid voor een bloemstuk, dat de Directie zou wor den aangeboden. Een echtpaar onder de reizigers dat spoedig het 50-jarig huwelijksfeest zou vieren (ze waren in de zgn. bruidsdagen) werd eens extra hartelijk gehuldigd. Over de tocht op 6 Juli valt het volgende te zeggen. De route was dezelfde als op de vorige dag: Spui, Haringvliet, Dordtse Kil, Oude Maas, Spui, Nieuwe Waterweg, Rot terdam. Precies half elf hadden; 13 volle bussen alle passagiers af geleverd aan boord van de „Erasmus", waarbij onze Sociale verzorgsters e.a. hulp en bijstand verleenden aan hen, die Rotterdam, 8 Juli 1955 Aan de Redactie Wilton-Fijenoord Nieuivs, Schiedam. Geachte Redactie, De Ge pensionneerden van de Dok- en Werf maatschappij Wilton-Fijenoord, be tuigen langs deze weg, hun hartelijke dank aan Directie, chef en personeel Sociale Zaken, voor de hen aangeboden boottocht op Dinsdag en Woensdag 5 en 6 Juli j.l. en de uitstekende verzorging en al het genoegen daaraan verbonden. Wij hebben er allen de prettigste her innering aan. Hoogach tend, Th. A. M. Molkenboer.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 48