INHOUD NIEUWS 48 evenals voor het personeel van liet Schiedarase Sportfondsen- bad. Hy wenste tenslotte de gehele Personeelsvereniging W.F. het allerbeste toe. Het diplomazwemmen verliep in vlot tempo, zodat al spoe dig bekend werd, dat alle candidaten op één na waren ge slaagd. Een prachtig resultaat als gevolg van de goede training onder leiding van de heer Carnaat. Ter afwisseling gaf Mej. M. Hazevoet een solo-zwemnummer, dat byzonder in de smaak viel. Ook de drie gezusters van Tol lieten ons genieten van een Oosterse fantasie in het water. Byzonder voldeed de oud- Hollandse boerendans. Een best nummer, dat slechts door toegewyde zwemsters na veel oefening, op deze wyze kan worden gebracht. Voor de vrolijke noot zorgde „Juffrouw Kees", die volko men in staat bleek, door zijn „demonstratie" de aanwezigen te doen gieren. Na een prachtige finale, waaraan alle fi guurzwemsters (dryfsters) deelnamen, volgde het laatste nummer: gecostumeerd zwemmen voor kinderen. Wat de oorzaak was, is onbekend, maar het aantal deelnemertjes was zeer gering. Slechts 6 waren er aan de start en de jury was gauw klaar met haar taak. Rest ons nog te vermelden, dat in de wedstrijden op de 50 meter (school-, rug- en vrije slag voor meisjes en jongens) zeer sportief werd gestreden en daarin vry goede tyden werden gemaakt. Voor belangstellenden de uitslagen: Geslaagd diploma I: 31 meisjes 21 jongens 6 dames 3 heren geen. Afgewezen Geslaagd diploma II: Afgewezen 30 meisjes 12 jongens 5 dames 1 heer 1 meisje Prijswinnaars kinder-zwemwedstry d 50 meter schoolslag jongens: Jan Hogendoorn in 53.8 sec. 50 meter schoolslag meisjes: Loes Bouman in 49.2 sec. 50 meter rugslag jongens: Wim Abconwer 53.2 sec. 50 meter rugslag meisjes: Willie Spykhoven 44.8 sec. 50 meter vrije slag jongens: Paul Verheyden 37.8 sec. 50 meter vrye slag meisjes: Annet Verheyden 40.1 sec. CURSUS HULPTRAINERS VOOR ONZE KINDERCLUBUREN. Twee jaar geleden is onze vereniging begonnen met het geven van zwemlessen aan de kinderen van de werknemers van W.F. op speciaal hiervoor bestemde cluburen. Deze lessen staan onder leiding van de instructeurs van het Sportfondsenbad, hierbij geassisteerd door hulptrainers. Wy willem U thans enig idee geven van de moeilijke taak van de hulptrainer. Als een kind voor het eerst op ons clubuur komt, dan is het meestal zo dat dit kind nog ge heel onkundig is van de zwemkunst. Als eerste taak heeft de hulptrainer dit kind vertrouwd te maken met het water. Is het kind over de angst heen, dan beginnen de eigenlijke lessen. Eerst de beenslag. Vele lessen moeten worden be steed aan het „In-wyd-sluit" van de beenslag. Heeft het kind dit onder de knie, dan heeft het intussen ook leren dryven op de kurken. Geleidelyk gaat de hulptrainer ertoe over om de armslag te combineren met de reeds geleerde beenslag. Na enkele maanden heeft de hulptrainer dan tenslotte de voldoening dat het kind het diepe gedeelte van het bassin in mag, waar andere hulptrainers klaar staan voor de verdere opleiding. Inderdaad is de taak van de hulptrainers zeer moeilijk en juist daarom omdat zij hiervoor geen enkele opleiding hebben gekregen. Het is daarom een verheugend feit dat de Zwembond in verschillende plaatsen in Nederland een cursus voor hulp trainer wil openstellen. Bij voldoende belangstelling zal deze cursus ook in Schiedam plaatsvinden. Wij kunnen deze cursus niet anders dan van harte aanbe velen voor hen, die reeds hulptrainer zijn en ook voor hen, die zich alsnog hiervoor beschikbaar stellen. We hebben nog steeds grote behoefte aan hulptrainers. Bedenk wel, dat de kinderen het waard zyn om enige vrye tyd daar- voor over te hebben. Kortom, er is by de zwemclub be- langryk jeugdwerk te doen. Ook niet-leden zyn van harte welkom. Het is de bedoeling dat men zich voor een der cluburen opgeeft. Deze cluburen zyn als volgt: Donderdag van 17.30 -18.10 uur - beginnelingen Vrijdag van 17.30-18.10 uur - beginnelingen Dinsdag van 17.30 -18.10 uur meergevorderden Wenst U nadere inlichtingen, dan is het bestuur hiertoe gaarne bereid. Voorwaarden cursus hulptrainer. Duur cursus: 3 maanden. Aantal lessen per week: 2 uur. Aanvang cursus in September a.s. Examen in December a.s. Aanmelding voor de cursus: uiterlijk eind Augustus a.s. De gehele Nederlandse jeugd moet zwemmen leren. Steunt daarom het werk van de Zwemclub en geeft U op als hulp trainer of hulptrainster. s. Julinummer 1955 Walvisklacht (gedicht) omslag pag. 2 Einde van het kanveipag. 1 Technische proeftocht van de Willem Barendszpag. 4 De technische zijde van de walvisvaart pag. 11 Beschouwing over de moderne tvalvisvaart naar aan leiding van de overdracht van de Willem Barendszpag. 23 Het laboratorium gerestaureerdpag. 41 Sociale Rubriek Mutaties afdeling reparatiepag. 42 In Memoriampag. 49 Personaliapag. 42 Willy Wilton-Fondspag. 42 Veiligheid in Uw vacantiepag. 43 Dankbetuigingenpag. 43 5 Juli 1955 fotomontagepag. 44 6 Juli 1955 (fotomontage)pag. 45 Oud-werknemers met Erasmusop stap pag. 46 Vereniging W.F. Afdeling Mannenzangpagm 47 Afdeling Schakenpflg. 47 Afdeling Zwemmenpag. 47 De jubilarissen van de maand omslag pag. 3 Onze danktoon (gedicht)omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adre6 Afdeling Sociale Zaken

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 50