M 5 (f*|) NIEUWS r":.:1 ::'V Problemen Ochtendwandeling Walvis in zicht? De„voorflat" Het oog van de „meester*' Even meevaren Aangezien wij tal van heren van de werf al lang kennen, zouden de gesprekken, die wij hebben gevoerd, voor een buitenstaander de indruk hebben gewekt, dat men ons voor een bovenbedoelde „persmuskiet" aanzag. Het tegendeel was natuurlijk het geval, om de eenvoudige reden, dat wij onder elkaar al jarenlang de beste vrienden zijn. Wat na tuurlijk niet wegneemt, dat wij probeerden elkaar wat men noemt „op de kast" te jagen. Onder die gezellige en vertrouwelijke stem ming werden op 20 Juni de trossen losge gooid. Niet minder dan drie sleepboten voor en vier achter trokken de splinternieuwe Willem Barendsz, waarin niet minder dan 1,8 millioen man-uren zaten, bij doodtij van de kant, tot hij slaags in de rivier lag. Het weer was niet bepaald mooi. Er stond een stijve bries uit het zuidwesten, die verge zeld ging van regenbuien. Bijgelovige lieden noemen dit een slecht voorteken, maar inner lijk vonden wij het prachtig, omdat wij hoop ten op een ruwe zee, om daar weer eens heer lijk op te slingeren. Misschien mogen wij verklappen, dat wij journalisten houden van de zee en van de schepen, van de zeelui en van hun taal. Volgens officiële voorschriften werd even voor de Hoek van Holland sloepenrol ge houden, waarbij iedereen zich moest poste ren voor de hem aangewezen sloep en zich present diende te melden, wanneer de be treffende stuurman zijn naam oplas. Om 13.10 waren wij buiten de pieren en toen begon de man van het Meteo-Instituut met het compenseren van het standaardkompas. Hoe hij dat heeft geleverd bij het slechte zicht is ons nog een raadsel, maar het was snel gedaan, zodat om 14,50 zowel de loods, als de „compensateur'' van boord gingen. Toen had men de handen vrij voor de anker- proeven. Dat is een heel normale gebeurte nis, waarbij dan moet blijken, dat er niet al leen ankers aart boord zijn, maar dat ze ook door de zware ankerlieren behoorlijk inge- hieuwd kunnen worden. Daar moet men niet gering over denken, want elk anker weegt „maar" 7,5 ton, ongeacht de zware ketting. Nu, die ankerproeven verliepen uitstekend en om maar even op de rest van de proeven vooruit te lopen, die gaven alle reden tot tevredenheid. Het werd langzamerhand tijd voor het diner. In de verschillende salons en de messrooms waren intussen de arrangementen getroffen, waarbij wij terecht zijn gekomen tussen een

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 7