vj» NIEUWS V. Op de provisorische commandobrug vraag bleek John Cockerill een helling be schikbaar te hebben, en kon het plan uitge voerd worden. Toen echter Cockerill enige tijd later ook een bouwdok beschikbaar kon stellen, werd besloten de dubbele bodem maar in het dok te bouwen om alle risico's van een tewaterlating uit te sluiten. En zo lag Vrijdag 7 October jl. in Antwer pen de dubbele bodem gereed voor vertrek in bet bouwdok. Er waren enkele voorzorgs maatregelen genomen in verband met de reis, die, gezien de afmetingen van de Zeeuwse kanalen, om het eiland Walcheren heen over de Noordzee moest plaats vinden. Een provi sorische commandobrug was aangebracht, een anker opgesteld en de turbine-fundatie was veranderd in een runnershuisje. Om 7 uur was er een bespreking in het kan toor van de bedrijfsleider van Cockerill met de commandant van het transport, de wal kapitein B. v. d. Heuvel, de sleepbootkapi teins J. C. Beversluis, A. Zwartepoorte, F. Hartman en de vertegenwoordiger van W.F. In verband met de zeer slechte weersomstan digheden werd besloten, die dag niet te varen omdat er met het transport geen enkel risico genomen mocht worden. Besloten werd Maan dag 10 October te varen om half acht in de morgen. Gelukkig was bet die Maandag prachtig weer met helder zicht. Toen de dokdeur van het bouwdok neergelaten was en de fluit van de werf het begin van de werktijd aankondigde, zette de dubbele bodem van de „Dinteldijk" met een gewicht van ruim 1000 ton en een lengte van 122 meter zich in beweging. De sleepboten „Nederland", „Engeland" en „Chili" van de Nederlandse Stoomsleep- dienst v/h v. P. Smit Jr. namen de dubbele bodem vast en onder geleide van de haven politie zakten zij de Schelde af, „Nederland" en „Chili" voorop en „Engeland" achter. Om goed twee uur meerde het transport na een voorspoedige reis in Vlissingen, alwaar overnacht werd. De volgende dag vroeg in de ochtend vertrok het transport weer en ging nu over zee, be gunstigd door het mooiste weer, dat men zich in deze tijd van het jaar maar kan wensen. Halverwege de middag kwam men in Dord recht aan en de volgende ochtend verliet men daar de Zeehaven. Tegen half twaalf ar riveerde het transport aan de werf, alwaar ligplaats gekozen werd aan de binnenzijde van het bouwdok. Donderdag 13 October werd de dubbele bodem het bouwdok in gevaren. Tenslotte een woord van dank aan allen, die aan dit transport hebben meegewerkt, aan de bedrijfsleiding van John Cockerill en baar medewerkers voor alle hulp, die wij mochten ondervinden en speciaal aan de mannen van de „Sleepdienst", die mede door bun vak manschap dit ongewoon transport tot zulk een goed einde hebben gebracht. J. W. UITTENBOGAART. 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 12