VERENIGING W.F. AFDELING O. en A. AFDELING PHILATELIE 19 NIEUWS vering kan geschieden door het aanmeldings formulier te deponeren in de bussen bij de tijdcontrole te Schiedam/Rotterdam. Verzoeke duidelijk te vermelden: a. naam en adres, hierbij vermelden Rotter dam Noord, Oost, Zuid of West. b. naam van het (de) kind (eren), jongen of meisje en de leeftijd. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar op de afdeling Sociale Zaken. Ten slotte zij nog vermeld dat het speelgoed nog niet klaar is en dat men zich nog kan melden om mede te werken. In de maand October werd het seizoen 1955/ 1956 geopend met de operette „De Klokken van Corneville". Deze operette werd ons gebracht door de gemengde zangvereniging „Caecilia" uit het voormalig Overschie o.l.v. van haar dirigent de heer H. Koelma, die tevens op de piano begeleidde. Van alle 50 medespelers (sters) mogen wij al direct zeggen, dat zij met overgave en elan hun meer of minder belangrijke rollen brach ten, zij het dan met de onvermijdelijke ver schillen in persoonlijk kunnen. De hoofdrollen waren in goede handen en algemene waardering hadden onze bezoekers voor enkele solopartijen. Vergelijkingen tussen beroeps- en amateur gezelschappen is altijd een moeilijke opgave. Enerzijds valt aanleg en routine te bewonde ren, anderzijds moet men eerbied hebben voor de ontzaglijke moeite welke amateurs zich moeten getroosten om iets degelijks voor het voetlicht te brengen. En daarin is „Caecilia" met dirigent en re gisseur (de heer J. Groeneweg) ongetwijfeld geslaagd en wij hopen dat de kennismaking zal worden voortgezet. November 1955: Filmavond: vertoond zal worden de muziek film „Carnegie Hall". Cabaretavond. Zeer belangrijk. Door een betreurenswaardige vergissing, waarop wij hier niet nader kunnen ingaan, maar waarover U in de jaarvergadering even tueel inlichtingen kunt krijgen, is de zaal Odeon op 14 Januari 1956 niet tot onze be schikking. Wij zijn er gelukkig in geslaagd voor deze avond beslag te leggen op gebouw „Emporium" aan de Kipstraat te Rotterdam. Aangezien deze zaal echter iets kleiner is dan „Odeon" zijn wij genoodzaakt ca. 100 leden, die op hun kaart 14 Januari 1956 hebben staan, over te schrijven naar de caba retavonden van 10 December 1955 of 7 Ja nuari 1956 in Odeon. Zij die vrijwillig hun kaart willen laten ver anderen van 14 Januari 1956 naar een der bovengenoemde data, worden verzocht hun kaart voor 1 November a.s. in te leveren bij een der bestuursleden of op de afdeling Sociale Zaken. Mochten er zich niet vol doende leden vrijwillig melden voor over schrijving dan zal het bestuur de overigen bij loting aanwijzen. Deze leden krijgen dan een oproep hun kaart voor verandering in te leveren, maar het be stuur vertrouwt erop dat deze maatregel niet nodig zal zijn en dat alle leden zullen medewerken, onze moeilijkheden zonder al te veel moeite op te lossen. Het Restuur. Na een gedwongen periode van zomerse rust was het een goed idee van het Bestuur, om voor de eerste contactavond een vergadering uit te schrijven. Onze penningmeester bleek in deze periode naar een andere werkgever te zijn overgegaan, zodat hij genoodzaakt is als bestuurder af te treden. Voor hem moest dus een plaatsver vanger worden gekozen, terwijl tevens nog, op voorstel van het bestuur, een 2e secretaris en een Correspondent moesten worden aan gesteld, ter uitbreiding van het bestuur. Na opening door de voorzitter werden de verenigingszaken afgehandeld en nog een kas-commissie van 2 leden gekozen. De gebruikelijke verloting van postzegels van Nederland, Nederlandse Antillen, Curasao en Suriname, alsmede van het voormalige Ne derlands Indië, met een totale catalogus- waarde van 134,95 vond na de pauze plaats. Het totaal aantal series postzegels was zo groot, dat elk aanwezig lid er profijt van had. De voorzitter sloot de avond en sprak de wens uit, dat alle, nog komende ruilavonden, (elke Woensdag in het clubgebouw Werf

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 21