r "n INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN V_J Ook voor hen! SOCIALE RUBRIEK V Octobernummer 1955 Officiële Mededelingen - Sociale Rubriek. Ook voor hen! omslag pag. 2 en binnenwerkpag. 7 Uitdokking m.s. Oldekerkpag. 1 Had ik maarpag. 7 Rectificatie pag. 7 Spreuk pag. 7 Een ongewoon transport pag. 8 Overdracht s.t.s. Kopiotiellapag. 11 V eiligheid Wie de jeugd heeftheeft de toekomstpag. 13 Roermond, centrum van Mid den-Limburg pag. 13 De mens in zijn werk. Fotogra feren binnen en buiten (II) pag. 15 Dankbetuigingenpag. 17 In Memoriampag. 18 Personalia pag. 18 Willy Wilton-Fondspag. 18 Gevonden voorwerpen pag. 18 Sinterklaasfeest pag. 18 Vereniging W.F. Afdeling O. en Apag. 19 Afdeling Philateliepag. 19 Afdeling Schakenpag. 20 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber J Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken Men zal het er wel over eens zijn, dat vakkennis - in de meest uitgebreide zin - een voorname factor is bij het goed vervullen van de dagelijkse taak. In de meest uitgebreide zin! Op het gehele maatschappelijke terrein zijn de menselijke taken zó, dat grotere vakkennis vaak betekent, grotere beloning, grotere arbeidsvreugde, betere kansen, betere levensomstandigheden. Dit kan zuiver persoonlijk zijn, maar ook zelfs t.a.v. een geheel volk. Dit laatste is echter een geheel ander aspect van de zaak. Hier willen wij de persoonlijke vakkennis onder de loupe nemen en wel van één der groepen op onze werf. ij hadden n.l. het genoegen een avondcursus van de beveiligingsdienst mee te maken, o.l.v. de heer Landzaad. I ijdens de behandeling van de leerstof bleek, dat verscheidene cursisten de vaak droge ingewik kelde wetsartikelen volkomen onder de knie had den en tevens kwam duidelijk tot uiting, dat vak kennis (hier dus wetskennis) van groot belang is voor beveiligingsbeambten. Het duizelde Uw verslaggever vaak als de subtiele verschillen tussen bepaalde wetsartikelen werden behandeld aan de hand van praktijk en theore tisch gestelde gevallen. En altijd bleek de zeer aparte taak van deze groep bescherming van het bedrijf en medewerkers tegen alle mogelijke gebeurtenissen. Het is ook wel duidelijk, dat een groot aantal wet ten, reglementen en voorschriften moeten worden bestudeerd. Als echter straks de beloning van deze, vaak taaie, studie volgt, in de vorm van het Bedrijfspolitie- diploma (liefst met de z.g.n. aantekening) dan kunnen leider en cursisten tevreden zijn. Ook het bedrijf is daarmede gebaat, want iedere werkne mer weet, dat toepassing en uitvoering van onze wetten en voorschriften in handen liggen van ter zake deskundigen. Dat er met vrucht gestudeerd wordt bewijzen de cijfers van de geslaagden van vorige cursussen: le cursus:9 - 2e cursus: 4 - 3e cursus: 9. Vervolg op pag. 7) Foto van de maand: De Oldekerk" verlaat het bouwdok.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 2