BIJ DE JAARWISSELING S. v. W. ver enige dagen zal wederom een jaar zijn toegevoegd aan de reeks, welke er aan vooraf ging en zal een nieuw zijn intrede hebben gedaan als eerste van een volgende reeks, welke zicb in de oneindige verten van de Tijd verliest. et contrast van deze oneindigheid en de begrensdheid van het menselijk bestaan zal er ongetwijfeld toe hebben bijgedragen aan de jaarwisseling die waarde toe te ken nen, welke zij thans heeft. at zij bovendien samenvalt met de don kerste dagen van het jaar, waardoor on willekeurig de gedachte aan de naderende lente wordt opgeroepen, en vooral ook dat omstreeks tezelfdertijd de geboorte van den Christus en (1e lichtende boodschap, die Hij aan de wereld bracht worden herdacht, zijn oorzaken, welke aan de overgang van het Oude naar het Nieuwe Jaar een nog diepere zin hebben gegeven. et behoeft dan ook niet te verwonderen dat de mens, onder invloed van hetgeen hem in de laatste dagen van het jaar uiterlijk en innerlijk beroert, meer dan anders ge neigd is over het wezen der dingen - over het onvergankelijke achter het vergankelijke - na te denken. Het kan hem de weg wijzen naar een beter begrip van wat hem aan vreugde en leed is overkomen, en hem de energie verschaffen om hoopvol en met ver trouwen het nieuwe jaar binnen te gaan. ij leven in een periode, waarin schoks gewijze baanbrekende ontwikkelingen op elk gebied plaatsvinden. De meest opval lende is wel die van de toepassing van de in het atoom opgehoopte energie. Deze zal in de komende vijftig jaren het aanzicht in de wereld 0111 ons heen diepgaand wijzigen, niet slechts in technisch-, maar evenzeer in econo misch- en sociaal opzicht. Onze kinderen en kleinkinderen zullen voor problemen worden gesteld, welke volkomen van die der onze verschillen. Indien men iets van deze ontwik kelingsgang kan leren is het wel: „de be trekkelijkheid van alle dingen". Laten wij daarom onze levenshouding daarnaar instel len en de dagelijkse zaken niet te zwaar en te dogmatisch opnemen; vooral ook, laten wij trachten wederzijds begrip te kweken voor elkanders drijfveren, handelingen, dagelijkse zorgen, enz. Slechts door eendrachtig samen gaan zullen wij er in slagen van de komende nieuwe wereld een werkelijk gelukkige te maken. aat ik intussen de aanleidende oorzaak tot het schrijven van dit artikeltje niet ver geten en eindigen met aan allen, die dit on der ogen krijgen, een gezegend Oud- en een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar toe te wensen, met inbegrip van allen die hen dier baar zijn. Voor de inhoudsopgave wordt verwezen naar de voorlaatste pagina.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 2