5 NIEUWS §77 de Heer De Beer, voor de deskundige wijze waarop hij in zijn kwaliteit van vertrouwens man van beide partijen, de hangende vraag stukken heeft benaderd en voor het begrip, dat hij voor wederzijds standpunt heeft ge toond. Heer De Beer, onze hartelijke dank voor Uw onpartijdig optreden. Onze dank gaat verder uit naar de heren van het Laboratorium van grondmechanica van de T.H.S. te Delft, die de ontelbare boringen en diepsonderingen hebben verricht, waardoor onaangename verrassingen tijdens de bouw werden voorkomen. Wat de eigenlijke bouw van de beide dokken betreft, deze werd na inschrijving opgedragen aan de N.V. Nederl. Beton Mij „Bato" welke reeds bij de inschrijving voor het eerste dok met een constructie voor de dag kwam, welke de aansluiting aan het tweede dok vergemak kelijkte en bovendien technisch verantwoord was. Dat de bouw der dokken in alle opzich ten naar wens is verlopen zou teveel gezegd zijn. Ik mag volstaan met de vermelding van enige der voornaamste oorzaken der vertra ging t.w. in de eerste plaats de waterramp op 1 februari 1953, waardoor de bouwput onder water liep en maanden nodig waren om de geleden schade te herstellen; verder werkte het weder in het jaar 1954 ook niet mede om het werk regelmatig te doen voortschrij den. Ook waren voor de aannemende maat schappij de arbeidsproblemen van dien aard, dat stagnatie niet kon uitblijven. Maar tenslotte zijn wij nu zover, dat prak tisch gesproken de beide dokken gereed zijn en indien wij dan het werk kritisch bekijken zullen wij moeten erkennen dat de „Bato" de moeilijkheden is tebovengekomen en in alle opzichten een uitstekend stuk werk heeft afgeleverd. Mijnheer Piel, U heeft zich, als directeur van de „Bato" op ons verzoek zoveel mogelijk persoonlijk met deze bouw bemoeid. Wij brengen U en Uw staf en verdere medewer kers hulde voor de bereikte resultaten en herinneren gaarne aan de tijdens de bouw van U uitgegane suggesties tot doelmatige constructiemethoden. Hartelijk dank voor Uw belangrijk aandeel in de bouw. Blijven tenslotte nog over in mijn dank woord te betrekken de heren van het eigen bedrijf, die veel voorbereidend werk hebben verricht en van wie verschillende suggesties zijn uitgegaan. Zij hebben allen aan het succes, dat wij vandaag beleven, aandeel ge had en ik dank hen daarvoor bijzonder har telijk. Bij wijze van uitzondering vermeld ik in verband hiermede de Heer Buitendijk, die

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 7