De WILTONS 7 NIEUWS Het toenemen van het aantal reparatiesche pen en vooral het steeds groter worden van de schepen, maakte het noodzakelijk onze sleepbootvloot uit te breiden. De eisen, welke aan een sleepboot moeten worden gesteld om in onze haven en in onze dokken met succes te kunnen werken, werden in overleg met belanghebbenden vastgesteld. Een prijsvraag, uitgeschreven voor de heren van onze tekenkamer Scheepsbouw, leverde vier ontwerpen op en door gebruik te ma ken van de beste punten uit elk der inzen dingen is tenslotte het definitieve ontwerp van de „Wiltons" gegroeid. De hoofdafmetingen zijn: lengte o.a. 25,55 meter grootste breedte 6,50 meter diepgang 3,— meter vermogen (720 a.p.k. (860 i.p.k. Om ook bij ijsgang te kunnen varen is de boot voorzien van een ijsbrekersteven, terwijl de huid van bet voorschip verzwaard is tot 16 mm. Ook de schroef is speciaal zwaar ge construeerd en gemaakt van een brons-lege ring, welke in sterkte overeenkomt met giet staal. De romp is door vier waterdichte schotten in vijf compartimenten verdeeld, t.w. voor- piek, vooronder, machinekamer, achteronder en achterpiek. In de laaggehouden opbouw bevinden zich de toegangen tot de machinekamer en het vooronder, alsmede een kombuisje en een toilet. De stuurhut is boven het vooronder geplaatst en voorzien van stuurtelemotorpomp met stuurrad, telegraaf, radiotelefoon, zoeklicht enz. De bronzen ramen waarborgen een goed uitzicht naar alle zijden. De sleepbeting is voorzien van een door onze heer Ploeg Jr. ontworpen sleepinrichting, welke het mogelijk maakt de sleeptros van uit het stuurhuis los te gooien. In de machinekamer is een 8-cilinder W.F.- M.A.N. dieselmotor opgesteld, welke bij vol vermogen 860 i.p.k. kan ontwikkelen. Deze motor is via een hydraulische omkeerkoppe- ling met ingebouwde reductie op de schroef as gekoppeld. Verder zijn in de machineka mer twee dieselaggregaten opgesteld, welke de benodigde electrische stroom leveren voor de electrisch gedreven koelwater-, brandstof- en smeeroliepompen. Met deze boot, welke een der sterkste sleep boten is in het Rotterdamse havengebied, hopen wij een begin te hebben gemaakt met de uitbreiding en modernisering van onze sleepbootvloot, welke door prestaties, zomede door kundige bemanningen, een goede naam heeft bij reders en kapiteins.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 9