Contact-middagen voor oud-werknemers r VJ 11 NIEUWS onze werkkring. Voor weemoed is er nu wei nig ruimte over, maar over enkele dagen zul len we het des te meer voelen. Dan is er een stilte in ons leven gevallen en zullen we het gevoel hebben in een luchtledig gekomen te zijn. Gelukkig beschikken wij echter nog over een berg energie. Wat men verstaat onder ouderdom, begint later. De grote moeilijkheid op dit ogenblik is allereerst de plotselinge overgang van een ijverig, werkzaam leven naar de gedwongen rust en wij moeten de kracht hebben, deze moeilijkheid te overwinnen. Dan zullen we ontdekken, welk een rijkdom er besloten kan liggen in de oudedag. Met grote dankbaarheid denken wij aan de vele goede en vriendelijke woorden tot ons gericht, en eveneens aan de goede betrekkin gen, welke wij met U mochten onderhouden, Met weemoed in mijn hart, besluit ik met de volgende zinnen: Veel woorden gesproken en daden gezien, Veel handen gedrukt, soms pijnlijk misschien. Het was een gebeuren, voor ons was 't een feest, Het kwam van U allen, dat is 't mooiste geweest. Op 8 en 9 februari 1956 kwamen de oud werknemers wederom in Musis Sacrum te Schiedam bijeen om daar een filmprogramma te zien. Op beide bijeenkomsten sprak onze Direc teur, Ir. B. Wilton, een welkomstwoord, waaruit wij het volgende overnemen: „Wij hebben een druk jaar achter de rug en daarvan willen wij U een en ander in het journaal laten zien; al het hedendaagse werk moeten wij n.l. zien als een voortzetting van Uw werk. Wat U vroeger hebt gedaan in ons bedrijf, daarop kunnen wij nu voortbouwen en het resultaat zult U dadelijk op de film uitge beeld zien. Dan mag ik U nu aankondigen, dat de film van de boottocht in 1955 ook vertoond zal worden en bij het zien ervan zult U zich, met mij, afvragen of dit nu werkelijk oud- werknemers zijn. Het lijkt soms of ons jong ste personeel daar aan de gang is. Omdat deze tocht zó in de smaak is gevallen, is herhaling ervan een ernstig punt van over weging voor ons." Na deze hartelijke begroeting volgde de aan gekondigde bedrijfsfilm, nog voorafgegaan door „Flitsen uit Cowboyland". Het W.F.-joumaal geeft een duidelijk en uit gebreid chronologisch overzicht van de tal rijke tewaterlatingen, overdrachten en techni sche proeftochten in 1955, waarbij vanzelfspre kend de „Willem Barendsz" een bijzondere plaats innam. Ook het respectabele aantal grote en kleine reparatie-karweien werd nog even aange roerd. De film „Eeuwige Jeugd" (prachtig gevonden titel) veroorzaakte wederom bij de aanwezi gen hetzelfde gevoel als tijdens de boottocht zelf. Deze film laat inderdaad geen twijfel, dat oud-werknemer zijn maar een betrekke lijk begrip is: polonaise lopen, conununity- singing, een dansje, al deze uitingen van levenslust en -vreugde, worden door 65- tot 80-jarigen volledig beoefend, alsof zij 20 zijn. Een leuke herinnering aan twee fijne dagen in 1955 en vele oud-werknemers hopen dat „de ernstige overweging" van Ir. Wilton en diens collega's in 1956 zal leiden tot dezelfde uitkomsten als in 1955. In de pauze zag men weer het bekende beeld van vroegere bijeenkomsten, gezellig thee drinkende dames en rokende heren, die on der vrolijke kout het nog eens overdeden. Ook Ir. J. E. Woltjer was tijdens de eerste middag van de partij om als Directeur de oude bekenden te ontmoeten voor een kort praatje. Het vervoer naar huis was - als altijd - prima in orde en de velen, die ondanks het koude weer de tocht naar Musis Sacrum hadden gewaagd, hebben er geen spijt van gehad. Dan maar weer tot de volgende keer! VOLKSTUINEN Op ons in het Sterrebos gelegen terrein zijn enkele volkstuinen beschikbaar. De directie heeft gemeend hiervoor uit sluitend in aanmerking te laten komen, zij, die de onderneming wegens gevor derde leeftijd hebben verlaten. Gegadig den onder deze oud-werknemers kun nen zich mondeling of schriftelijk op geven aan afdeling Sociale Zaken. Daar het aantal tuinen zeer beperkt is zal eventueel worden geloot.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 13