öe instuif IN MEMÖRIAM NIEUWS P. W. Bouman plaatwerker M. v. d. Berg plaatwerker J. v. Diejen electrisch monteur A. Schildmeijer electrisch monteur F. Jonkman schilder L. Hardebol schilder H. v. Dijk bikker stellingmaker M. L. Scherpenisse zandbereider J. Molier kraandrijver H. A. Kelderman ketelmaker W. Kramer verhaler P. Vlug le sjouwer K. Stam sjouwer J. H. Meijdam le sjouwer C. Spuidijk radiaalb oorder P. Bakker traceur H. J. C. Voorwald poetser J. F. de Rooij bankwerker J. A. A. M. Vermeer electrisch monteur NAAM KANTINE WERF DELFSHAVEN Deze kantine, welke enige tijd geleden geheel gemoderniseerd is en waarop we met recht trots zijn, was nog steeds „naamloos". Uit. de vele inzendingen op de gehouden prijsvraag voor een toepasselijke naam is de keus ge tallen op ingezonden door de beveiligingsbeambte G. H. de Hamer, die hiervoor een beloning ont vangen heeft. Alle overige inzenders danken wij voor hun medewerking. Wat doen wij in maart in onze tuin? Indien het spitwerk nog niet klaar is, dit eerst afmaken. Probeer volgend jaar wat vroe ger te spitten, zodat de grond eens flink kan doorvriezen, dat spaart in de zomer heel wat werk; de grond gaat dan veel gemakkelijker fijn. Bij goed weer gaan we reeds in maart zaaien, maar eerst de grond goed fijn en gelijk har ken. De paden tussen de bedden niet te diep ma ken, de kanten van de bedden drogen anders veel te hard uit. De volgende soorten gaan we dan zaaien: radijs, spinazie, wortelen, raapstelen, peulen, doperwten, capucijners en tuinbonen. Eind maart selderij, peterselie, herfstkool- soorten, prei en zaaiuien. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: T. HUIJZER die gedurende 15 jaar, oorspronkelijk als Scheepmaker en later als kantoor loper werkzaam is geweest bij de on derneming (overleden 16-1-1956). B. KENTIE die als Scheepmaker 17 jaar bij de on derneming werkzaam is geweest (over leden 16-1-1956). G. J. ELVERS die als Schilder 11 jaar bij de onder neming werkzaam is geweest (overle den 2-2-1956). E. BOEKHOUT die gedurende 18 jaar als Schaver-split- ser bij de onderneming werkzaam is geweest (overleden 4-2-1956). Hun nagedachtenis zal door ons in ere wor den gehouden. Als U de tuinbonen heeft voorgekiemd (dit voorkiemen gebeurt in februari binnenshuis in een kistje met aarde) gaan we deze uit- poten, zo ook poot- en plantuien, weeuw- planten van sla en bloemkool, welke in maart op de markt te koop zijn. In huis kan men nu ook in een kistje toma ten zaaien. In de siertuin zijn er de volgende werkzaam heden: het spitwerk afmaken, struik- en stamrozen snoeien, de harde groeiers of 5 ogen en de langzame of 3 ogen, oude stom pen en fijnhout wegnemen, grond tussen de vaste planten losmaken en zo nodig wat goede voedzame grond er tussen strooien. Indien U in het bezit bent van een broei- bakje kunt U daarin reeds de eenjarige zaai bloemen zaaien; met zaaien in de volle grond wachten tot eind maart. U ziet, als maart wat goed weer geeft, is er al heel wat te doen in Uw tuin. Maar als De Bilt in maart slecht weer voor spelt, wacht dan liever een week met zaaien. Het zaad is dan beter bewaard bij U thuis op een koele, droge plaats. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 16