Maak er een boek vanl NIEUWS 20 WEER MEER DAN 100 21 januari 1956, 's avonds half acht, opende de waarnemend voorzitter, de heer A. Kraaije- veld, het zwemfeest, dat georganiseerd was door de afdeling Zwemmen van de Perso neelsvereniging W.F. Dit feest in het Schiedamse Sportfondsenbad trok veel belangstelling. De jeugd domineerde, want niet minder dan 105 gegadigden wilden óf diploma I óf diploma II van de K.N.Z.R. gaan verwerven. In zijn hartelijk welkomstwoord zeide de waarnemend voorzitter, dat dit reeds de 4e maal was in korte tijd, dat een „aflevering van kandidaten" op zo grote schaal plaats vond. Daarbij stak hij een figuurlijke pluim op de figuurlijke hoed van de heer Garnaat, die niet alleen een adviserend badmeester is, maar tevens een toegewijde medewerker om zijn pupillen goed toegerust af te leveren. Een hartelijk applaus bewees, dat deze dank woorden aan het adres van de heer Garnaat en van de hulptrainers bijzonder op hun plaats waren. Ook enkele huismoeders hieven niet achter. Er waren nl. 8 dames, die medezwommen voor het diploma. Bravo Het programma vermeldde naast het diploma zwemmen: figuurdrijven, springdemonstra- tie (1 dame en 2 heren), showzweinmen en ge kostumeerd zwemmen. Treedt men hij een zwemfeest in het algemeen altijd in bepaalde herhalingen, omdat men nu eenmaal gebon den is aan bepaalde verrichtingen, het show- zwemmen vormt hierop een uitzondering. Steeds weer blijkt, dat dit terrein vele moge lijkheden biedt. Zelfs klassieke, althans semi- klassieke muziek, is geschikt voor begeleiding en vormt een stimulans voor de bewegingen, welke dan uiteraard volkomen moeten zijn aangepast. Ook de aankleding en make-up - in zoverre zwemsters dan gekleed zijn - kunnen een rol spelen. Mevrouw Hazevoet had hiermede eer van haar werk. De op dit gebied ge brachte nummers waren goed en werden goed uitgevoerd. Mevrouw Corrie Holleman-Wes- terdijk was de springster, die in 6 sprongen, waaronder de zeer goede en moeilijke 3e, opviel. De vrolijke noot tijdens dit nummer brach ten twee helpers op de springplank en in het water. Mevrouw van Zelm deed het publiek geheel in haar eentje genieten van haar goed en be heerst showzwemmen. Bravo Bep 25 kleinen slaagden er in onx als slot een goed gekostumeerd zwemnnmmer te geven. De jury - uit het publiek gekozen - had een bijzonder moeilijke taak om uit de vele en vaak zeer goede prestaties de prijswinnaars aan te wijzen. Tenslotte werden dit: 1. In de groep mooie costuums: le prijs: Spaans paar. 2e prijs: Roodkapje I. 2. In de groep originele costuums: le prijs: Pop in doos. 2e prijs: Sjors en Sjimmie. Troostprijs: Boskabouters. 3. In de groep komische figuren: le prijs: Stiefmoeder van Sneeuwwitje. 2e prijs: Peter Pan. Hierna volgde de uitreiking aan 59 deelne mers van diploma I en aan 45 van diploma II. Slechts 1 kandidaat werd afgewezen. Een succes voor de leermeester en zijn hulptrai ners. Wederom werd door het ijverige Zweinbe- stuur een feest gebracht, dat - zoals de waar nemend voorzitter mij toevertrouwde - „de arbeid welke door het min of meer overbe laste bestuur moest worden verzet en de opoffering waard zijn". Wij vertrouwen, dat met het bestaande élan in deze grote onderafdeling ook de tijdelijke moeilijkheden in de bestuursbezetting wel kunnen worden opgelost volgens het bekende zwemmersrecept: Snel en afdoende. G. Evenals vorig jaar bestaat ook nu weer de gelegenheid om Uw W.F .-Nieuws te laten inbinden. Ook de 18e jaargang is een verzameling om te bewaren. Ingebonden worden de nummers van 1955, een boekwerk, dat door U en Uw huisgenoten nog dikwijls zal worden bekeken. De afdeling Sociale Zaken verwacht Uw spoedige opgave. Uw in te binden exemplaren dienen in één pakket afgeleverd te worden met Uw naam feven tueel Uw fabrieksnummer). Bij afname tot 60 stuks is de prijs f 2,75. Indien meer dan 60 jaargangen moeten worden inge bonden is de prijs f 2,50 per stuk. De inzending sluit 6 maart 1956. De Redactie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 22