5 (Vjjï) NIEUWS De Kernen Technisch M. Eijkenaar, Tekenk. Scheepsb. Hoger leidinggevend personeel (chefs, sous chefs, e.a.) A. Bos Afd. Inkoop dus met uitzondering van de hoofdambtena ren, die geacht worden door de voorzitter ver tegenwoordigd te zijn. Als voorzitter treedt op de heer Ir. B. Wilton. De dag tevoren was reeds afscheid genomen van de Kernen. Een verslag van deze bijeen komst volgt hierna: Na een woord van welkom tot de aanwezigen geeft de heer Ir. B. Wilton een historisch over zicht van de ontwikkelingsgang van het over leg tussen werkgevers en werknemers. Hier uit blijkt duidelijk de groei van een patriar chale personeelszorg door de werkgever tot de wil tot samenwerken tussen werkgevers en werknemers, zoals er thans bestaat. Een groei viel ook waar te nemen in het ver trouwen, waarmede partijen elkaar tegemoet traden en het wederzijds getoonde begrip voor eikaars moeilijkheden. Het voordeel van de nieuwe wijze van over leg door middel van de Ondernemingsraad en de Groepscommissies is gelegen in het feit, dat hierin een betere mogelijkheid wordt ge boden tot een alle groepen omvattende orga nisatie. Hierna komt de voorzitter van de fabrieks- kern, de heer J. W. Weber aan het woord. Allereerst verzoekt hij de aanwezigen enige ogenblikken stilte in acht te nemen voor hen, die de kern ontvielen, t.w. de kernleden Kees Overheul en Piet Bol en de heer Willy Wilton, als voorzitter van de besprekingen tussen Directie en Kernbestuur. Spreker geeft dan een overzicht van het kern- werk in de laatste 10 jaar en stelt vast dat de taak van de kern bestond uit het zo goed mogelijk behartigen van de belangen van de arbeiders binnen het raam van het bedrijf. Een woord van dank aan Directie en mede leden-arbeiders is hier op zijn plaats voor het doorzettingsvermogen en het initiatief, welke het bedrijf na de oorlog hebben ge maakt tot wat het nu is. Spreker heeft grote waardering voor de in ons bedrijf toegepaste investeringspolitiek, men denke aan het herstel van de oorlogs schade van Dok IV, de bouw van de timmer- winkel en de dokken 6 en 7. Met betrekking tot het veelgenoemde „histo risch wantrouwen" constateert spreker dat de huidige maatschappij naar vormen zoekt om tot beter begrijpen te komen. Het eerste ge bod hiervoor is elkaar met vertrouwen tege moet te treden, eerst dan is vruchtbaar werk mogelijk. Spreker wijdt waarderende woorden aan het adres van de heer Romer, die, toen het kern- werk in 1946 weer opgebouwd moest worden, blijk gegeven heeft de maatschappelijke ver houdingen, waarin men toen leefde, op de juiste wijze aan te voelen. Spreker brengt dank aan de leden van de kern voor hun aandeel in het werk, de heer B. Wilton voor de wijze waarop hij het voor zitterschap heeft vervuld en de heer C. Keyzer en zijn staf voor htm medewerking. Hierna spreekt de heer P. J. Stam, voorzitter van de beambtenkern. Hij sluit zich volmon dig aan bij hetgeen de heer Weber heeft ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 7