VEILIGHEID NIEUWS 8 UIT DE PERS In de N.R.C. van 12 juli 1956 lazen wij het volgende berichtje: Nederlandse mijnenvegers te Washington Twee Nederlandse mijnenvegers, de Dokkum en de Wildervank, zijn gisteravond te Wash ington aangekomen. De mijnenvegers, die tot 16 juli te Washington zullen blijven, zijn van het type kustmijnenvegers, waarvan er 32 in Nederland zijn of worden gebouwd. Het (niet-officiële) bezoek heeft ten doel de Amerikaanse marinedeskundigen het type van deze mijnenvegers te tonen en vergelij kende proefvaarten te maken met Ameri kaanse mijnenvegers van hetzelfde type. (H.P.) Wij mogen er nog eens aan herinneren, dat de „Dokkum" op onze werf werd gebouwd onder werfno. 749. De „Wildervank" is afkomstig van de N.V. Amsterdamsehe Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. te Amsterdam. VICTOR VEILIGHEID zei: Wij willen op ons bedrijf goede producten maken, zoveel mogelijk produceren en zo economisch mogelijk. Doch, wanneer wij er niet in slagen dit zo vei lig mogelijk te doen, is ons werk nog niet vol maakt en ons bedrijf geen goede plaats om te werken, meent UW VICTOR- De kern van het vraagstuk, hoe ongevallen in het bedrijf te voorkomen, ligt niet in de eer ste plaats in een uitmuntende wetgeving of in het nemen van veiligheidsmaatregelen, maar in de factor „mens". Alle medewerkers van hoog tot laag dienen begrip te krijgen voor het be lang van de veiligheid en zich een nieuwe mentaliteit eigen te maken. In ons bedrijf bestaat één vijfde van het to tale aantal ongevallen uit oogverwondingen. Wij weten hoe de ongevallen gebeuren en hoe wij ze kunnen voorkomen. Doch wij moeten er de medewerkers toe kun nen brengen veiligheidsbrillen te dragen, anders zijn wij machteloos. Dit is dan tevens een sprekend voorbeeld van goede menselijke verhoudingen in ons bedrijf. U weet lezer, verbodsbepalingen roepen weer standen op, doch als in ons bedrijf degenen die met leiding zijn belast het goede voor beeld geven, dan kan het niet anders of zij die geleid worden, volgen dan gemakkelijker om hun persoonlijke beschuttingsmiddelen te ge bruiken, in dit geval de veiligheidsbril. Dus niet het ene „raampje" dicht en „de ge vel" omwoeld door verband en in 't bed, maar ....wij wensen U zoals op bijgaand plaatje: een prettige vakantie door veilig werken. F. S.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 10