VERENIGING W.F. AFDELING HARMONIE 57 9 9 9 10 10 10 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10 10 10 NIEUWS 14 MUZIEK-CONCOURS GENDT Twee factoren had de Harmonie al direct mee op zaterdag 30 juni 1956. Ten eerste het weer. Het was - uitzondering op de regel dit sei zoen - stralend zomerweer en dit is toch wel belangrijk als men op concours gaat. De tweede factor was het begrip dat, zo men ooit tot het beoogde doel zou komen, men nu de kans kreeg. Dirigent en leden waren overtuigd dat - als men maar geen pech had - deze keer het vaantje zou worden uitgereikt. Immers, tot het uiterste was er geoefend. Indi vidueel-, groeps- en korpsgewijze. Er waren soms harde noten gekraakt en uiteindelijk was men het vele malen repeteren toch wel beu geworden. Ook op dit terrein zijn er gren zen aan het geduld en het doorzettingsvermo gen van dirigent en leden. Maar - zoals met zovele andere zaken - op een gegeven moment is het „er op of er onder" en zo toog de Harmonie Gendt-waarts. Gendt, een dorp in de Betuwe, zo ongeveer 12 kilo meter ten Oosten van Nijmegen, waar ter ge legenheid van het Kersenfeest en een jubileum van de plaatselijke muziek- en zangvereniging, onder de auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Harmonie- en Fan farekorpsen, een nationaal muziek- en zang concours werd gehouden. Het tot onze Harmonie behorend tamboer korps kwam het eerst aan bod en behaalde in de 3e afdeling een tweede prijs, (één punt te laag voor een eerste) met de volgende be oordeling: Uitvoering mars 7 Klankgehalte 8 Ordelijk, gericht marcheren, lengte pas 8 Tempo 9 Geen slecht „rapport" dus, als men in aan merking neemt dat voor het eerst werd deel genomen aan eeU concours. Gefeliciteerd! Ons tot de vaandel-afdeling behorend muziek korps, had het zwaarder te verduren. Als ver plicht nummer was toegewezen „Espana Rhapsodie", Emanuel Chabrier-R. Clérisse, een muziek-technisch uiterst moeilijk num mer, zéker voor amateurs. De gevreesde inzet van dit nummer werd di rect goed genomen en dat stelde dirigent en leden zó gerust, dat het gehele nummer in het voorgeschreven pittige tempo op de juiste wijze werd doorgenomen, hetgeen aan het gezicht van de heer Pala was te zien. Als keuze-nummer diende „Ballet des Heures", Extrait de I'Opera en 4 actes La Jocondo, H. Onchielli - J os. Hanniken, in welk num mer het mooie spel van beide grote fluiten, van hobo, clarinetten en saxofoon speciaal uit kwam en niet alleen tot de jury sprak, maar ook het publiek imponeerde. En nu het resultaat, uitgedrukt in cijfers: Verplicht nummer Zuiverheid 9 9 9 Klankgehalte 10 10 10 Dynamiek 9 9 9 Techniek 9 9 9 Samenspel 10 10 10 Opvatting en tempo 10 10 10 Totaal punten Keuzenummer 58 115 Voor een le prijs moet de jury, die ditmaal bestond uit de heren Boedijn, Moree en Zon- v\ -

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 16