INHOUD BEZOEK UIT „NIJMEGEN" Septembernummer 1956 Bezoek uit „Nijmegen", omslag pag. 2 en binnenwerk pag. 9 Onze nieuwe Dokken 6 en 7 Onze nieuive Machinefabrieken Ons nieuwe Dokkantoor Oost pag. 1 Rembrandt-tentoonstelling schil derijen Museum Boymans pag. 2 Afzwaaien pag. 4 V eiligheid Over schoonheid en zo pag. 6 Ik heb hem zelf afgericht! pag. 7 Personaliapog- 0 Willy Wilton-Fondspag. 8 Dankbetuigingenpag. 8 In Memoriampag. 8 Uit de Ondernemingsraad pag. 9 24 oktober, Dag der Verenigde Natiespag. 10 Holen, Hutten, Huizen pag. 11 Vereniging W.F. Afdeling Harmoniepag. 13 Afdeling Hengelsport pag. 15 Afdeling Klaverjaspag. 15 Afdeling Schakenpag. 15 Afdeling Zwemmenpag. 15 Jaarverslag „De Pijppag. 16 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Broederschap (gedicht), omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken dan zou dat kind denken: Wat is dat nu weer voor onzin van al die volwassenen om gewichtig te gaan praten over het feit, dat je met elkaar overweg moet kunnen. Dat weet toch iedereen en dat kan immers toch niemand goed". Koningin Juliana. De bovenaangehaalde woorden welke Koningin Jnliana sprak in haar welkomstwoord op de in Nijmegen gebonden conferentie over „intermense lijke verhoudingen" brengen ons direct tot de hoofdvragen, die in deze conferentie aan de orde kwamen. dat je met elkaar overweg moet kunnen, dat weet toch iedereen en dat kan immers toch niemand goed". Op 8 september jl. was een groep van de conferen tie-deelnemers te gast in Rotterdam en bezocht na een Spido-tocht ons bedrijf. De elders in dit num mer afgedrukte foto's hebben betrekking op dit bezoek, waarover de deelnemers verheugd waren, omdat het de praktijk van het dagelijkse bedrijfs leven dichterbij bracht. Het dagelijkse leven, waar in we merken, hoe moeilijk het is met elkaar over weg te kunnen. Is dal niet waardoor we telkens zelf in de spanning komen van een soort verzet tegen anderen of onszelf? Soms terneergeslagen om eigen falen, soms met wel of niet rechtvaardige kritiek op de ander, „die weer tekortschoot". Soms als idealisten, die menen, dat door onze inspanning zonder meer deze wereld tot een ideale kan wor den. Soms als fatalisten, dat wil zeggen als mensen, die menen dat „wij er toch niets aan kunnen doen". Het is bijna vanzelfsprekend, dat in onze tijd over deze dingen meer wordt nagedacht dan in vooraf gaande perioden en het is niet verwonderlijk, dat dit ook over de hele wereld gebeurt. Daarom kan het betekenis hebben, dat mensen uit vele landen hun ideeën en gedachten over ons „samen leven als mensen" uitwisselen. Hoe moeilijk dat ook is, door dat ieder uit zijn of haar eigen omgeving komt. Het spreken van verschillende talen bijvoorbeeld geeft grote moeilijkheden, ook al werd het in Nijmegen door de hulp van tolken en een systeem van telefoons mogelijk, dat het gesprokene in ver schillende talen te volgen was (een mooi voorbeeld van moderne organisatie). Het was merkbaar aan de gasten, die ons be drijf bezochten, dat er gezamenlijk gewerkt werd aan vragen, waar ieder mens voor gesteld wordt. Niet somber, maar met opgewektheid en humor. Vervolg op pagina 9) Foto van de maand: Werk aan turbine voor de Statendam

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 2