0 AFZWAAIEN 0 (j||) NIEUWS 4 Opnieuw is in ons bedrijf een lichting voor goed afgezwaaid, met groot-verlof vertrokken en het is een goede gewoonte dit niet geheel ongemerkt te laten geschieden, maar met een kort woord afscheid te nemen in de koffie kamer van ons hoofdkantoor. Door omstandigheden waren enkelen verhin derd aanwezig te zijn, maar een 33-tal nu al weer „oud-gedienden" (ook al waren er bij die men het bereikt hebben van de 65-jarige leeftijd lang niet aanzag) waren present. Het aantal dienstjaren variëerde van 3 tot 53 en was gemiddeld ruim 24, toch wel een respec tabel cijfer Is het gewoonlijk de taak van onze oudste directeur de vertrekkenden een woord van af scheid mede te geven, door verhindering van de heer van Daalen viel die taak nu toe aan de heer Wilton, die uiteraard ook sprak na mens zijn beide collega's. Enkele chefs en enkele leden van de Onder nemingsraad (Kleine Commissie) gaven blijk van hun belangstelling en vertegenwoordig den aldus het gehele personeel. Begonnen met een kwinkslag, kwam de heer Wilton aldra tot ernstiger woorden. Immers, hij trok een parallel tussen de verleden en de tegenwoordige tijd en kwam aldoende op de ontwikkeling van ons bedrijf in de loop der jaren. Hij bracht naar voren dat aan velen van hen, die nu afscheid nemen, alhoewel met idealen bezield, teleurstellingen niet bespaard zijn gebleven. En zoals het met de mens gaat, zo gaat het ook met een bedrijf. In alles treft men tijden van voorspoed en tegenslag; men moet echter mee of men wil of niet en het zich altijd weer in het verleden verdiepen heeft dikwijls weinig nut, ook al kan een te rugblik toch ook wel eens opbouwend werken. Veel zaken worden heden ten dage als van zelfsprekend aangenomen, maar het succes, de groei van een onderneming komt in het algemeen niet door de arbeid van één mens tot stand, maar door gemeenschappelijke in spanning. Door ploeggeest en bedrijfsbinding wordt traditie opgebouwd en het beoogde doel bereikt, ook al gaat dit dikwijls gepaard met moeilijkheden, zoals ook in ons gehele leven niet alles even vlot gaat en prettig en gemakkelijk verloopt. Ten aanzien van dit afscheidnemen kon de heer Wilton eigen gevoelens niet laten wer ken, daar hij hoopt nog vele jaren voor de boeg te hebben, maar toch kon hij zich wel enigszins voorstellen hoe de stemming bij de afscheid-nemenden nu is. Velen van hen zijn de heer Wilton persoon lijk bekend en hij weet dat de jarenlange ar beid in onze onderneming hun immer voldoe ning heeft gegeven, wat ook hun taak is ge weest. Inderdaad zal het in de komende tijd meerdere moeilijkheden geven een goede vrije-tijds-passering te vinden. Tips hiervoor zijn altijd gemakkelijk te geven, maar het in de praktijk hieraan gevolg geven, wil nog wel eens op moeilijkheden stuiten. Wanneer men echter begint een mogelijke technische knob bel thuis bot te vieren, vaart men al een eind in de goede koers. Tenslotte wenste de heer Wilton de vertrek kenden nog vele jaren in goede gezondheid, hopende dat zij met voldoening op de in ons bedrijf verrichte arbeid zullen terugzien. Spreker verzekerde dat zij bij Wilton- Fijenoord - dat ook door hun arbeid groot is geworden - altijd welkom zijn en hij verwacht dat een goede gang van zaken in de toekomst ook hun nog voldoening zal schenken. Na de heer Wilton sprak de heer Weber, secretaris van de Ondernemingsraad, enkele woorden ten afscheid. Op de hem eigen wijze bracht hij naar voren dat er in het algemeen toch wel iets in de mens omgaat, als eenmaal de tijd gekomen is een bedrijf te verlaten, waarin men een groot deel van het leven heeft doorgebracht. Het bekende gezegde „er is een tijd van ko men, maar ook van gaan", zal echter altijd opgeld blijven doen en het feit als zodanig is reden dat men onwillekeurig terugblikt. Ook onder hen, die nu vertrekken, zullen er zijn die in velerlei vorm moeilijkheden hebben ondervonden, privé maar ook in hun dage lijkse werkkring. Ons gehele leven is er vol van, maar deze tegenslagen kunnen heel dik wijls worden overwonnen. Als men hierin niet gelooft, dan is het vertrouwen in het al gemeen zoek en het leven zinloos. Een ieder - of men nu ónder of bóven de 65-jarige leeftijd is - heeft een eigen taak in het leven te ver vullen en het is normaal te noemen dat men er van maakt, wat er van te maken is. Inderdaad, er zijn momenten in het mensen leven dat men achterom moet zien, een terugblik slaan op eigen leven en de afgelegde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 6