IK HEB HEM ZELF AFGERICHT! 7 NIEUWS zeep. Kijkt U eens op bijgaande foto, lezer. Voor het gebruik van hm, hm, en daarna. Eerst was hij „donker" zwart, daarna heel „licht" wit. De man is heengegaan en zeker zal hij niet meer zondigen en een voorbeeld nemen aan zijn degelijke en zindelijke „lang harige vriendin" thuis. Minstens eenmaal per week zal hij zijn bril schoonmaken met water en zeep. Doet U dit ook, lezer-veiligheidsbrilgebrui- ker? Er lopen er toch nog wel enkele meer rond met zo'n „vies ding". O, we gaan nog meer „roddelen". Laatst kwam er een medewerker in de verbandkamer, die door het dragen van een halfmasker (snuitje), ekseem had gekregen, maar wat bleek, deze „viespeuk" had het ding nooit eens schoon gemaakt. O, er zijn misschien mensen die zeggen: „Daar is geen tijd voor, onze bon is te laag". Tegen hen zeggen we alleen maar: „Nou moet je ophouden, we zullen je nu nog geloven, maar dan moet je nooit meer jok ken!" Veiligheid en hygiëne. Wees daarom ook schoon op Uw persoonlijke beschuttingsmid delen. Spaar vooral je bril, niet water en zeep, die zijn goedkoop. Je kan beter zien door zo'n bril, dus ook minder kans op ongevallen. F. S. Tekening A. Groenheide „Ik heb hem zelf afgericht!" Dat is een zin die ons erg onaangenaam in de oren zou klin ken als daarmede mensen bedoeld werden. Bovenstaande afbeelding is natuurlijk maar een spotprentje, maar wat zit er een diepe gedachte in. Als wij eens een keer naar een circus gaan en we zien daar de prachtige staal tjes van dressuur, dan gaat men zich afvra gen hoe het mogelijk is die verschillende standen en handelingen van de dieren gedaan te krijgen. En hoe denken wij over de blinde-geleide- liond, die de blinde veilig door alle gevaren op straat heenbrengt. Wat is daar aan voor afgegaan om zo'n hond geschikt er voor te maken Waarschijnlijk bent U ook wel eens een dagje in diergaarde Blijdorp geweest. Wat leuk is het, als we daar dat stelletje apen aan de maaltijd zien zitten, netjes met servet, mes, vork en lepel, tot groot plezier van iedereen. Zo, ik heb dit praatje even moeten onderbre-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 9