HET DOKKANTOOR-OOST (Jj|) NIEUWS 14 Door de bouw van nieuwe dokken en machine fabrieken breidt de werf zich in oostelijke richting uit. Deze expansie heeft het wenselijk gemaakt om naast het bestaande centrum - zoals dat op het westelijk deel van de werf aanwezig is - een tweede centrum te stichten, waar bedrijfsleiding, bazenkantoren, maga zijnen, opslagruimten voor gereedschappen en dergelijke geconcentreerd zijn. Bovendien heeft de ervaring geleerd, dat er doorgaans gebrek is aan bedrijfsruimten en dat de pro ductie zowel technisch als organisatorisch steeds verder verfijnt, hetgeen aanschaffing en onderbrenging van meer speciaal gereed schap, meer apparatuur en meer toezichthou dend personeel noodzakelijk maakt. Aan deze overwegingen dankt het Dokkantoor- Oost zijn ontstaan. Het is gebouwd door de N.Y. Nederlandsche Beton Maatschappij Bato te Den Haag, volgens ontwerp van het Archi tecten- en Ingenieursbureau Ir. F. C. de Weger b.i. te Rotterdam. Opgetrokken is een goed gefundeerd gebouw, waarin diverse diensten royaal zijn onder te brengen en waaraan nog de nodige uitbrei ding kan worden gegeven, indien deze in de toekomst nodig blijkt. Het gebouw ligt tussen de machinefabriek en de nieuwe dokken in, het front ligt naar de havenmond. Het bestaat uit twee gedeelten, welke met elkaar verbon den zijn, namelijk het bedrijfsgebouw en het kantoorgebouw. In het bedrijfsgebouw bevinden zich op de begane grond onder meer een materialenma- gazijn met centraal uitgifteloket, een gereed schapsmagazijn, een magazijnkantoor en kan toorruimten voor bazen en opzichters. Boven deze ruimten bevinden zich een grote kantine voor het werfpersoneel berekend voor 1000 personen, met keuken, een proviandberg plaats en bovendien een koffiekamer voor kantoorpersoneel. Naast de magazijnen zijn aparte opslagruimten voor gereedschap gele- De Westgevel van het Dokkantoor-Oost

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 16