J>terk/ ik rpe ...en c>f=> /z?'/9 werk.. 27 NIEUWS C/eloef bel maar Met een balk kantelen met de kraan, zwiepte de balk tegen de hand van getroffene. Tekening A. Groenheide Ga je soms vandaag voor het eerst met zo'n balk om, „lelijke groenjas". Blijf uit de kin ken. Met lopen door de werkplaats, over ander mans voet gestruikeld en gevallen op knie en hoofd. Ja, dit gebeurt wel meer, dat een ander je de voet dwars zet. Of heeft die ander zulke lange „straathanden" dat'ie ze niet wist te ber gen, en deze maar voor een ander neerlegde. Met een plaat op de grond laten zakken met de kraan, de vinger geklemd. Het komt in de beste families voor dat ze ver geten hun „tien geboden" weg te halen als zo'n plaat zakt. Alleen dat hier vergeten is nogal pijnlijk. Tijdens controleren van werk, uitgegleden op het dek, waarop gemorst was. Kijk uit waar je loopt! En slachtoffer...., doorgelopen en zo? Wel ja, Ze dronken een glas, ze deden een plas en alles bleef zo als het was. Als je begrijpt wat ik bedoel. Met een ijzeren strip van een stapel halen 0111 te vlakken, gleed een andere strip er af op de voet van getroffene. Dat was natuurlijk beroerd gestapeld, anders kon het andere geval er niet afvallen. Toch is altijd belangrijk, op te letten, hoe je iets doet. Met een strip rechtslaan, met hamer op de hand geslagen. Met lopen over het dek, de voet gestoten te gen een balk die op het dek lag. Tijdens transport van een hijs balken, met de kraan, viel hijs uit de strop, op het been van getroffene. Dat is ook wat, als er zoveel plaats naast je hand is, dat je dan nog persé op die hand moet slaan. Beter leren slaan „jöcliie". Ruim de boel op, of loop niet te denken aan die fenomenale avond die je gisteren met je „snoepje van de week" hebt gehad. Je gedach ten bij je werk, anders heb je geen fenome nale avonden meer! (Dit slachtoffer is nogal jeugdig). Ja, je kunt risico's nemen, maar dan ziet U hier de gevolgen. Dit was natuurlijk beroerd aangeslagen. Afijn wij stoppen nu maar met dit nog al een tonig verhaal, om tot slot te zeggen: Deze on gevallen hadden gemakkelijk voorkomen kun nen worden! F. S.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 29