r STUDIEFONDS INHOUD Oktobernummer 1956 Studiefondsomslag pag. Prijsvraag voor weg- of straat namen omslag pag. Van de Directiepag. De nieuwe dokken 6 en 7 pag. Dok 7 bij nacht (foto) pag. De nieuwe machinefabrieken pag. 10 Het dokkantoor-Oost pag. 14 Overzicht van het bedrijf, ge zien van de rivierzijde pag. 16 en 17 Dokkenpag. 18 De dokken 6 en 7 (foto) pag. 19 Bezichtiging van de nieuwe dok ken en machinehallen pag. 20 De algemene Ouderdomswet pag. 23 Holen, hutten, huizen (slot) pag. 24 In Memoriampag. 25 Willy Wilton-Fondspag. 25 V eiligheid Victor Veiligheid zegt pag. 26 Wat kunt u er zelf aan doen? pag. 26 Een plaatje en een blaadje uit ons dagboek pag. 26 Dankbetuigingenpag. 28 Vereniging Wilton-Fijenoord pag. 28 Afdeling Hengelsport pag. 29 Afdeling O. en Apag. 29 Afdeling Philatelicpag. 29 Afdeling Schaken pag. 30 Afdeling Zwemmenpag. 31 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Kraandrijver (gedicht), omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken Het artikel over de officiële ingebruikstelling van de nieuwe dokken 6 en 7, voorkomende in het septembernummer en de korte terugblik in de aanvang van dat artikel op de staat van ontredde ring, waarin onze werf bij het einde van de tweede wereldoorlog verkeerde, roept onwillekeurig her inneringen op aan de wederingebruikstelling van ons, tijdens de oorlog zo zwaar beschadigde 46.000 tons dok (no. IV) en tevens aan de hiermede ver bonden oprichting van de Stichting Studiefonds „Wilton-Fijenoord 1950". Over het Studiefonds willen wij het hier gaarne nog eens hebben. In het jaarverslag 1955 (januari nummer 1956) werd opnieuw op de bedoeling van het fonds gewezen, namelijk het scheppen van de mogelijkheid voor uitzonderlijk begaafden om ver der te studeren. Helaas moest in datzelfde verslag worden vermeld, dat in 1955 geen aanvragen bin nenkwamen en sindsdien werd slechts 1 aanvraag ontvangen. Dit nu is zonde en jammer. De Stichting werd in het leven geroepen om hulp te geven en wij willen toch niet aannemen, dat het aantal uit zonderlijk begaafden zó gering is, dat over een periode van meer dan 12 maanden geen enkele aanvraag binnenkomt. De enige verklaring, welke men er aan zou kunnen geven is, dat men niet voldoende bij het bestaan van de Stichting stilstaat. Vandaar dus nog eens dit artikeltje, teneinde het fonds zodoende weer eens onder uw aandacht te brengen. Het Bestuur. Foto's van tie maand: De uitbreidingen PRIJSVRAAG VOOR WEG- OF STRAATNAMEN De Commissie verzoekt ons mede te delen, dat het overleg tussen de Directie en de Com missie inzake de definitieve naamgeving nog niet beëindigd is, zodat de uitslag van boven genoemde prijsvraag nog niet bekend gemaakt kan worden. De inzenders wordt dus verzocht nog even geduld te oefenen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 2