In onze voorhoede misten we Krabbedam, die in militaire dienst is. Zijn plaats werd in genomen door Ton Verlinde. NIEUWS 32 De achterhoede, gevormd door van Wijngaar den, v. d. Munnik en Bijloo, draait vrij aardig, vooral het snelle bal opzwemmen van Bijloo en v. Wijngaarden werkt verrassend. Onze voorhoede, bestaande uit Bosendahl, Donkersloot en Krabbedam, is nog niet bewe gelijk genoeg; er wordt wel overgespeeld, doch niet in voldoende mate vrij gezwommen. Onze keeper Doomeveld is de laatste tijd nog al eens verhinderd en wordt dan vervangen door Harm Driessen, die echter beter als ach terhoedespeler op zijn plaats is. Onze eerstvolgende wedstrijd is tegen C.W.P. in Den Haag op zaterdag, 27 oktober. Jeugdzwem feest in het Sportfondsenbad te Schiedam. Zwemmen voor de jeugd, een vreugd, een deugd. Levert de werf schepen en motoren in series af, de afdeling zwemmen levert in nog gro tere series zwemmers en zwemsters af. Tot deze conclusie kwamen wij op het jeugd- zwemfeest op 20 oktober 1956 in het Sport fondsenbad. 106 jeugdige deelnemers stonden om half acht gereed om diploma I of II van de K.N.Z.B. te verwerven. De waarnemend voorzitter, de heer A. Kraaye- veld, bij zijn jeugdige zwemsters en zwem mers alleen bekend als „Ome Arie", opende met een korte toespraak het feest en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de heer P. Bergh, die als penning meester van het hoofdbestuur der personeels vereniging acte de présence gaf. Met de bekende zwemmerssnelheid kwam punt 2 van het programma aan de orde: de uitreiking van vaantjes aan clubkampioenen 1956. De meisjes Loes de Wit, Diana Vermaat en Lilian Blom waren de gelukkigen en de dames Gré Krikke en Tini van Arnhem ontvingen eveneens eeit vaantje voor hun prestaties. Van de heren was nog altijd Rob Bijloo dé man van de afdeling zwemmen, maar de voorzitter vertelde tegelijk, dat er aan ge werkt wordt om een mededinger naar het clubkampioenschap te vinden. „Laat je niet dwars zitten, hoor Rob!" Van de jongens ontvingen Han Verheyden, Wim Abcouwer en Roel Doorneveld het club vaantje. Direkt daarop volgde het diploma-zwemmen. De uitslag was: 67 geslaagden voor diploma I (waaronder 1 huismoeder) 39 geslaagden voor diploma II (waaronder wederom 1 huismoeder). Een succes voor de afdeling zwemmen en te vredenheid bij de examinatoren, de heren Keyzer (K.N.Z.B.) en Garnaat (Sportfondsen- bad). Het showzwemmen, zowel solo als in ploeg- verband, was, zoals wij dat reeds vele malen hebben waargenomen, een goed stuk werk en een aardige afwisseling tussen het diploma- zwemmen. De beste tijden in de wedstrijden volgen hieronder: 25 m schoolslag (6 - 9 jaar) meisjes: Toos van IJsendoorn 23,0 sec. jongens: Han Verheyden 25,5 sec. 25 m rugslag (10 - 11 jaar) meisjes: Marian de Wit 22,3 sec. jongens: Nico Knegt 21,0 sec. 25 m vrije slag (12 -14 jaar) meisjes: Lilian Blom 18,0 sec. jongens: Peter Steine 18,2 sec. Uitslag gecostumeerd zwemmen: Mooiste en aardigste costuum meisjes: le prijs theemuts jongens: le prijs Arabier Meest originele costuum meisjes: le prijs Hawaian meisje jongens: le prijs Winnetou

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 34