SpsHinKpa NIEUWS 10 m.s. „Westerdam" overgedragen 24-6-1946 aan Holland Amerika Lijn Rotterdam. 3 bij ons gebouwde schepen en 1 in aanboui passagiersschip Statendam Bouwno. 753 In aanbouw voor Holland Amerika Lijn Rotterdam. VERKIEZINGEN TARIEFCOMMISSIELEDEN. In januari hebben de tariefcommissieleden hun tweejarige ambtsperiode er weer op zit ten en dus zullen er voor die tijd nieuwe ver kiezingen moeten worden gebouden. Op het ogenblik, dat het nodig wordt om te gaan beginnen aan de voorbereidingen voor deze verkiezingen stellen wij het op prijs een enkel woord te schrijven over de betekenis van deze tariefcommissies. Ondernemingsraad, tarief commissies en vei ligheidscommissies zijn drie organen, waarbij de arbeider in de gelegenheid wordt gesteld om een bepaalde invloed uit te oefenen op een onderdeel van het bedrijfsbeleid. Houdt de ondernemingsraad zich in hoofd- zaak bezig met sociale en sociaal-economische problemen en de veiligheidscommissies met de veiligheid bij het werk, de tariefcommissies hebben hun invloed bij het streven naar een rechtvaardige prestatiebeloning door middel van tarifering. In de meeste afdelingen heeft men momen teel nog te doen met geschatte tarieven. Deze geschatte tarieven hebben een onzeker ele ment. Vandaar, dat de directie besloot om over te gaan tot invoering van de arbeids analyse, met gevolg: gemeten tarieven. De directie zag hierin een mogelijkheid om het organisatiepeil te verbeteren. Om de invoering der gemeten tarieven zo goed mogelijk te doen verlopen, werd in overleg met de vakbonden een tariefregeling opgesteld. In deze tariefregeling werden bepaalde richt-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 12