ii 11 (tj|) NIEUWS nd schip gelijktijdig in de dokken opgenomen. m.t. Scherpendrecht overgedragen 28 - 8 -1950 aan Phs. van Ommeren N.V. Rotterdam. walvisvaarder „Willem Barendsz" overgedragen 9-7-1955 aan Ned. Mij. voor de Walvischvaart N.V. Directie Vinke Co., Amsterdam) lijnen gegeven en een aantal rechten en daar mede ook plichten, vastgelegd. Hoe deze richtlijnen zullen worden toegepast wordt mede bepaald door het overleg tussen afdelingstariefcommissies en bedrijfsleiding en op hoger niveau, tussen hoofdtariefcommis- sie en de vertegenwoordiger der directie in zake de tarieven (Hr. Asselbergs). Van de samenstelling van deze afdelingscom missies en de hoofdtariefcommissie zal het dus in belangrijke mate afhangen hoe het overleg zal verlopen. Een goede vertegenwoordiging van de arbei ders in de tariefcommissies is niet alleen een direct persoonlijk belang van die arbeiders, maar is tevens in het belang van de goede gang van zaken in het bedrijf. Een vertegenwoordiging is echter alleen goed, als zij het volledige vertrouwen geniet, van degenen, die haar kozen. Alle arbeiders in het algemeen en de afde lingscommissies en tarief commissies in het bijzonder moeten medewerken aan de samen stelling van goede tariefcommissies. Het mag toch als voldoende bekend worden geacht, dat ingevolge de bepalingen van het Reglement voor de Tariefcommissies, candidaten door de werknemers moeten worden gesteld. De kern van W.F. had in de kringen van de arbeiders, ook buiten de werf een goede naam. Een dergelijke naam moeten ook onze tarief commissies krijgen. Breng daarom ook hier de juiste man op de juiste plaats. Namens de H. T. C. J. Eerland, voorzitter.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 13