IDEEËNBUS NIEUWS 14 J. Wester dijk A. v. d. Made H. Stok P. v. d. Hoek J. de Bruyne - Contr. Bewaking - Chauffeur x) - Bankwerker x) Kraanrijder x) - Gereedschap Uitg. Machinefabriek B. Kortlandt - Bedrijfsleider (Voorzitter) B. Griesse - Ass. Bedrijfsleider (Secretaris) C. H. v. Ameyde - Baas Mach. Fabr. C. J. Zwaard Draaierij x) - Baas Mach. Fabr. II H. C. v. d. Brand - Boorder A. Takkenberg - Slijper J. v. d. Poel - Kotteraar W. Legerstee - Draaier J. F. v. d. Leeuw - Draaier N. v. Eijk - Mach. Schaver P. J. Ritstier - Aanpikker J. J. v. d. Aa - Fraiser B. Blommers x) - Plaatwerker A. M. v. d. Starre - Bankwerker L. Brusselman X) - Draaier 1Verf Rotterdam W. v. d. Ende - Bedrijfsleider (Voorzitter) J. C. Geilman - Bedrijfsleider (Secretaris) J. Tunderman - Ass. Bedrijfsleider A. L. Dekker - Bs. bankwerkerij J. Teunissen X) - Geschut J. L. de Bree - Stellingm. A. de Hertog - IJzerwerker J. Vogelaar - Bankw. sjouwer J. v. Kralingen - Elektro-monteur A. v. Eyk - Timmerman L. Buist - Draaier P. v. Eijk - Fitter T. v. d. Have x) Elektrisch lasser Etablissement Fijenoord A. Cappon - Bedrijfsleider (Voorzitter) M. Rijsdijk - Baas Kernmakerij J. C. Admiraal - Zandvormer J. J. Dorsman - Kemmaker A. B. Harlaar - Mach. vormer L. F. Ignatius - Ovenist H. v. d. Kooi - Kraandr. Gieterijsj. C. M. v. d. Put - Modelmaker J. Regeer - Koker-hakker J. J. Roomer - Vormer J. P. Schot - Modelm. timmerman C. J. v. d. Vloet - Vorktruckrijder Bedrijfsschool P. C. v. d. Jagt - Chef Bedrijfsschool (Voorzitter) P. Pruysen - Leermeester L. Notenboom - Leerl. Draaier D. v. 't Zelfde - Leerl. Bankwerker C. L. Vermeulen - Leerl. Koperslager P. v. Bokkum - Leerl. Plaatwerker G. F. de Prez - Leerl. Scheepsb. J. D. Schipper - Leerl. Schilder De met x) aangemerkte leden zyn lid van de O.R. Hieronder volgt wederom een overzicht van een aantal afgehandelde ideeën. Alhoewel er dit maal geen „denderende" premies uit de bus gekomen zijn, zijn er toch altijd nog enige premies bij, o.a. 3 van 50,-, welke toch ze ker de moeite waard geacht mogen worden. Wij wekken onze werknemers op om op de ingeslagen weg voort te gaan en ideeën of voorstellen, welke zij denken dat voor de on derneming of de werkgemeenschap van be lang kunnen zijn, in de bekende bussen te deponeren. Idee 395. Transportverbetering van zware stukken door de machinefabriek. Het voorstel is inmiddels tot uitvoering ge bracht. Naar gelang een absoluut betrouwbare rijbaan vanaf de steiger aan de walkant tot in de nieuwe werkplaats gereed komt, komt de toepassing in de praktijk dichter bij. Ver wacht mag worden, dat het vervoer in de toe komst gemakkelijker zal gaan, hoewel men niet uit het oog moet verliezen, dat de aanleg en aanschaffingskosten van het materiaal hoog zijn. De verwachting is dus niet dat goedkoper ge werkt kan worden, doch wel dat het transport sneller kan geschieden. Premie 50, Idee 475. Meetapparaat voor het opmeten van coördi naten van verschillende punten op het werk stuk-oppervlak. In feite is deze apparatuur op iedere nauw keurige gereedschapmachine aanwezig en meer in het bijzonder b.v. op een coördinaten- boorbank. Met een geheel los, op zich zelf staand stuk meetgereedschap, zou in principe wel goed gemeten kunnen worden. In de praktijk mag men echter aan de uitkomsten geen hoge eisen stellen, aangezien er veel bronnen voor afwijkingen aanwezig zijn. Geen premie. Idee 492. Verplaatsbare laskooien voor het lassen van stuiken. Enkele kooien volgens dit principe zijn in ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 16