WILLY WILTON-FONDS 15 NIEUWS bruik. Bij ongunstige weersomstandigheden bieden zij enige voordelen, omdat dan geen afscherming geïmproviseerd behoeft te wor den. Premie 10, Idee 494. Betere afzuiging van lasdampen door bij af zuiginstallaties slangen met kleinere doorsne den te gebruiken. Door toepassing van slangen met een kleinere doorsnede dan de nu gebruikte, wordt de zuigkracht zodanig verkleind, dat afzuiging praktisch niet meer zal plaatsvinden, resp. on voldoende zal zijn. Geen premie. Idee 498. Het ophangen op een hiervoor geschikte plaats van een lijst, waarop de diverse dek ken met rondte van nieuwbouwschepen staat vermeld. De bestaande organisatie is voldoende en het heeft geen zin hierin verandering te brengen. Geen premie. Idee 499. Het doorboren van mangatdeksel met ring op elkaar in de werkplaats. Daarna de onderkant ring souvereinen en tappen, het geheel verder afwerken en tenslotte aan boord monteren. Dit idee heeft een nadeel. Wanneer n.l. de ge boorde en getapte ring aan boord aan de tanktopplaat gelast wordt, is de kans op ver vorming niet uitgesloten. Er kunnen dan moei lijkheden ontstaan met het aanbrengen van het deksel. Geen premie. Idee 500. Verbetering in de stand van de trap bij bordes van dok I door het aanbrengen van een ver plaatsbaar hoekstaal. Het idee is in praktijk gebracht en voldoet goed. Een klein nadeel is, dat bij verplaat sing van de trap de treden niet altijd horizon taal liggen. Premie 50, Idee 503. Voorstel tot aanschaffing van plungerpompen met 2 plungers. Hiertoe zal worden overgegaan. De betreffende pompen zijn normaal in de handel verkrijgbaar, hetgeen inzender ver moedelijk niet geweten heeft. Vandaar toekenning van een aanmoedigings premie ad 5, Idee 504. Met de hand snijden van lasnaden met een schuin te stellen brander. Een dergelijke brander bestaat reeds lang, doch wordt zelden gebruikt, omdat het machi nale snijwerk in kwaliteit veel beter is. Geen premie. Ontvangsten 668,05 van Centraal Magazijn, Schiedam. 56,65 Gieterij. Uitgaven: In de maand oktober aan 151 leden van ons personeel in totaal 2600,75 Idee 505. Verzoek tot het instellen van een schriftelijke cursus in het maken van schetsen. Er bestaan reeds avondcursussen; aanmelden aan de Bedrijfsschool. Inzending kan niet als een idee beschouwd worden, derhalve geen premie. Idee 506. Spaninrichting voor het lassen van verwar mingsspiralen. Het principe wordt reeds lang toegepast, o.a. bij het maken van stoomketels. Geen premie. Idee 508. Voorstel tot toekenning van premie aan hen, die een jaar lang geen ongeval gehad hebben en aan hen, die een jaar niet te laat gekomen zijn. Moeten wij iets wat normaal behoort te zijn gaan belonen? Neen, wij zijn verplicht veilig te werken en op tijd op het werk te zijn. Geen premie. Idee 510. Ineens op maat gieten van stoeltjes en kap jes van bovenzuigerkoeling bij Doxfordmo- toren. Het idee is aardig bedacht, maar er blijft al tijd een gevaar bestaan, dat, indien het giet werk eens wat minder fraai afgewerkt is, ver dere bewerking toch noodzakelijk blijft. Bovendien is de serie niet groot genoeg voor precisie gietwerk. Geen premie. Idee 511. Het gebruik van een motorpomp in plaats van brandslangen bij het vullen van tanks. Bij gebruik van een pomp zijn ook slangen nodig. Geen premie. Idee 512. Het beschikbaar stellen van tabellenboeken voor mallemnakers in verband met de grote verschillen van diverse profielen en het ver strekken van de maten van normaal profielen. Inzender geeft zelf reeds toe, dat vorm en af metingen van de diverse profielen zeer ver schillen en dat ook de afwijkingen aan de pro fielen soms groot zijn. De gevraagde tabellen zouden boekwerken worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 17