NIEUWS 16 De door inzender getekende schaamplaat wordt voornamelijk aan boord gebruikt. Over het algemeen moet de mallenmaker aan het bestaande profiel de juiste afmetingen controleren. Geen premie. Idee 513. Opvoering van de productiviteit bij het strook- zetten. 1. Werken per ploegje met 2 in plaats van 1 brandapparaat. Dit is inderdaad juist maar werd al her haaldelijk toegepast. 2. Het plaatsen van de zuurstofcilinder bij het karwei ter besparing van looptijd. Dit heeft de aandacht van de bedrijfslei ding. 3. Reparatie van zuurstof slangen ter plaatse van het karwei voor tijdbesparing. In principe juist, de mogelijkheden wor den onderzocht. 4. Vaste plaats op het karwei voor strook- bakken. Is slechts in enkele gevallen mogelijk, zo veel doende zal hieraan de hand gehouden worden. 5. Voldoende hulp verlichting in kleinere ruimten. Dit behoort tot de normale plichten van de afdeling Elektriciteit. 6. Voorbewerken in scheepsbouwloods van rand- of gordijnplaten vóór het aanbou wen. Waar nodig, werd dit reeds diverse malen gedaan. Premie 15, Idee 514. Tijdverlies bij reparatiewerkzaamheden. De moeilijkheden, welke er nog zijn, kunnen worden teruggevoerd op gebrek aan geschool de werkkrachten. Werkelijk bruikbare suggesties, welke voor het bedrijf nieuw zijn, worden in de inzen ding niet naar voren gebracht. Geen premie. Idee 515. Spantenstoeltje voor hakkers, lassers en ijzer werkers. Het stoeltje voldoet goed. Premie 50, Idee 516. Het hechten van een wasje aan schot- of huid platen voor het ophangen van elektroden- kokers. Aan het voorstel kleven verschillende bezwa ren, o.a. te verwachten beschadiging van de scheepswand. Een elektrodenzakje met een kleine voorraad aan een broekriem opgehan gen is beter. Deze zakjes zijn in gebruik en in het gereedschapmagazijn verkrijgbaar. Geen premie. Idee 518. Het plaatsen van slijpstenen in de lasloods voor beitels slijpen door de hakkers. Gereedschapsslijpstenen moeten onder con trole staan, anders worden zij voor andere doeleinden gebruikt. Er staan slijpstenen in de scheepsbouwloods, bij helling V en in het bouwdok. Premie 10, Idee 519. Het reserveren van bepaalde ruimten voor het opslaan van stophout. Het idee is theoretisch. In de praktijk kan men hiervan geen succes verwachten. Aanmoedigingspremie 5, Idee 520. Gebruik van inschuifbare pijpsteunen in plaats van blokken bij het lassen en samenstel len van secties in bedden. Dit idee is goed en zal wat betreft de uitvoe ring in studie genomen worden. Premie 15, Idee 522. Slingercontact en elektrische startmotor voor het automatisch losgooien van sleeptrossen. De oplossing is aardig gevonden, doch biedt niet voldoende bedrijfszekerheid. Een instal latie als op de sleepboot „Wiltons", waar de kapitein vanuit de stuurhut zelf de zaak in handen heeft, verdient de voorkeur. Geen premie. Idee 527. Speciale centerpons voor het borgen van moe ren, waarbij gelijktijdig 4 centers geslagen worden. Het project heeft het nadeel, dat van iedere moermaat een aparte centerpons gemaakt zou moeten worden. Geen premie. Idee 532. Vuurvangapparaat te gebruiken bij branders werkzaamheden boven ruimten waar veel brandbaar materiaal aanwezig is. Dit wordt te gecompliceerd. In de zeldzame gevallen, dat op dergelijke plaatsen wordt ge brand, is de oude methode van een emmer met zand, vastgehouden door een man, vol doende. Geen premie. Idee 534. Speciale bak voor gewondentransport. Het voorstel is bekeken, doch niet bruikbaar bevonden. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 18