J. v. M. AFDELING ZWEMMEN 5 4 3% 2y2 2y2 iy2 19 AÏ» NIEUWS Groep A: uit is, wij van het schaakterrein zeer goed nieuws kunnen doorgeven. Daar is allereerst het heuglijke feit, dat op woensdag 31 oktober j.l. onze Rotterdamse Schaakafdeling kon worden opgericht, welke, op dit ogenblik reeds 19 (heus, U leest het goed, negentien) leden telt. Dit resultaat over treft onze stoutste verwachtingen en een open lijke hulde aan de heer L. Klop voor zijn enorme activiteit is hier zeker op zijn plaats. Schakers, in Rotterdam woonachtig, U kunt dus voortaan des Woensdagsavonds in de Kan tine Werf Westkousdijk Uw hart ophalen. Wacht nu niet langer, doe onmiddellijk mee! Een andere goede tijding is, dat zowel ons eerste als ons tweede tiental hun eerste bonds wedstrijd gewonnen hebben, beide met 6y> - 3y2 tegen resp. De Wester Toren en Het Zwarte Paard. Een uitstekend begin. Houden zo, mannen! Aangezien de huishoudelijke competitie van onze Rotterdamse afdeling nog op gang moet komen, vermelden we hier slechts de stand per 8-11-1956 in Schiedam, welke het volgen de beeld biedt: Penning Hersbach van Meeuwen Hamerslag van Tol L. W. v. Driel de Bruin v. d. Starre Schellebeek van Baardewijk Hanswijk van Oyen C. v. Driel Koole Heesemans de Jong Versluis van Vliet Essebaggers van Winden den Hartog J ansma Moge ik besluiten met de wens, dat ook ons schaakverenigingsleven een ongestoord ver loop zal hebben in de toekomst, en dat steeds meerderen hieraan actief zullen deelnemen. DE TWEEKAMP C.W.P.-W.F. en wij hebben de beker gewonnen, eindelijk na 3 jaren achtereen zonder beker te zijn thuis gekomen. Vol trots prijkt hij nu Groep B: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 2 i i 1 0 5 3 3 3 2 1 1 1 0 0 1 uit Op de afdeling Hollerith is plaats voor VROUWELIJK PERSONEEL. Leeftijd 15 - 20 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan de afdeling Sociale Zaken. in de prijzenkast, om na één jaar weer ver- zwommen te worden. Trots zijn wij nu, niet alleen op het bezit van de wisselbeker maar ook op onze deelnemers aan deze tweekamp. Met al htm inspanning en volledige overgave hebben zij er voor gezorgd, dat we bij elk nummer in de puntentelling een voorsprong namen. En als er gevraagd wordt: „Wie wa ren dan die deelnemers", dan kan hier met trots geantwoord worden: „De jeugd". Dit geeft ons vertrouwen, omdat zij de toekomst van onze vereniging uitmaken. Wat de jeugdtraining betreft hebben wij veel te danken aan onze trainer, de heer Gamaat, die met volle energie de training leidt en die dus ook een aandeel heeft in de overwinning op C.W.P. In deze wedstrijd hadden we nog een han dicap door het niet meedoen van twee van onze beste zwemmers en dat gaf onzekerheid op een paar vaste le en 2e plaatsen in be paalde nummers. Doch, tijdens de wedstrijden kregen we door, dat zij niet hard gemist wer den, want een ieder spande zich wat meer in en het verlies werd aangevuld. Het breken van diverse persoonlijke records is hier de stille getuige van. Van de galerij af konden onze supporters de wedstrijden volgen en toejuichen. Van deze plaats af had een ieder goed kijk op de deel nemers, waarbij opviel, dat er in onze ploeg met een keurige, afgewerkte slag werd ge zwommen. Dit kwam weer tot uiting in de slechts geringe vermoeidheid van onze deel nemers na de vele nummers, die zij hadden gezwommen. Vooral degenen, die op persoon lijke- en estafette-nummers meedoen, hebben van een goede slag, dus welke minder uithou dingsvermogen kost, profijt. In het totaal klassement hadden wij 16 secon den voorsprong, waaruit blijkt, dat we op alle nummers meetellen. Bij de prijsuitreiking sprak de voorzitter van C.W.P. een enkel woord. Hij merkte o.a. op, dat C.W.P. het volgende jaar in Schiedam een hele dobber zal hebben om de beker weer mee naar Den Haag te kunnen nemen. Onze wnd. voorzitter, de heer Kraayeveld, sprak de hoop uit, allen volgend jaar in goede gezond heid in het nieuwe zwembad te Kethel terug te zien. Hieronder volgt het verloop van de wed strijden:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 21