Afdelings- en groepscommissies NIEUWS 4 (Vervolg „Uit de Ondernemingsraad") 5. Foto's in het W.F.-Nieuws bij aanstelling van Bedrijfsassistenten. De vraag of bij de aanstelling van nieuwe Bedrijfsleiders en Assistenten een foto in het personeelsorgaan kan worden geplaatst is overwogen, doch het besluit is genomen om daartoe niet over te gaan. 6. Vergoeding militairen bij herhalingsoefe ningen. Er bestaat geen aanleiding de bestaande rege ling, waarbij aan gehuwde en ongehuwde kost winners een aanvulling op hun militaire ver goeding wordt gegeven, te wijzigen. 7. Overalls Schilders. Inmiddels zijn praktisch alle daarvoor in aan merking komende schilders van overalls voor zien. 8. Koffieprijs. Van de Volksbond is een mededeling binnen gekomen, dat zij i.v.m. de verhoging van de grondstoffenprijs, lonen en sociale lasten, de prijs voor de koffie in de kantines moet ver hogen. (Deze verhoging is per 12 november jl. van kracht geworden. Een deel daarvan is door de onderneming in de subsidieregeling opge nomen). 9. Bijeenkomst Bentveld van 1 - 6 oktober '56. De heer J. Teunissen, die met de heer B. E. M. Collé aan deze bijeenkomst heeft deelge nomen, geeft in aansluiting op het door hem aan de secretaris van de O.R. gegeven schrif telijk verslag, een verdere uiteenzettig. 10. Brandgeldvergoeding kleding Branders- Lassers. De regeling voor deze brandgeldvoorziening is met ingang van 31 januari 1955 van kracht geworden. Het principe van deze regeling is, dat een vergoeding wordt gegeven op basis van het persoonlijk uurloon. De vraag om als basis het hoogste uurloon in de afdeling te ne men is onder het oog gezien. De vergoeding zal echter gebaseerd blijven op het persoonlijk uurloon van de betreffende arbeider. Er zal dus geen verandering in de regeling worden aangebracht. 11. Loonvaststelling Lassers. Er waren bezwaren binnen gekomen tegen de vaststelling van de hoogste uurlonen van de tot akgroep I behorende lassers op grond van de gemaakte Röntgenfoto's. Bij het maken van de foto's zouden er meer dere mensen zenuwachtig zijn, waardoor het werk niet aan de vereiste kwaliteit voldoet. Het systeem van loonvaststelling op grond van deze foto's blijft gehandhaafd; er zal nog worden bekeken of het maken van de foto's op het juiste tijdstip geschiedt. 12. Positie Ververs en Verver-Schilders. Deze groep zal per 1 januari a.s. worden in gedeeld bij de afdeling Bikkers van de repa ratie. 13. Ingekomen brief van de Groepscommissie Koperslagerij. In deze brief wordt een voorstel gedaan tot oprichting van een fonds, waaruit uitgetrok ken zieken gedurende een langere periode een uitkering zouden kunnen ontvangen. Gezien de consequenties van dit voorstel zal dit nog nader moeten worden bestudeerd, ter wijl daarbij tevens zal worden bekeken in hoe verre het Willv Wilton-Fonds daarvoor ge bruikt zal kunnen worden. A 1. Scheepsbouw Nieuwbouw Scheepsbouw Reparatie Smeden. Ledengedelegeerd J. W. Uittenbogaart (voorzitter), M. Akkermans, G. C. Mastenbroek, gekozen: W. G. T. van Arkel x), G. Kruidenier, J. Kuiters x), D. H. v. Zuren. A 2. Scheepsbouw Reparatie Smeden. Ledengedelegeerd H. L. D. Keetbaas (voorzitter), J. J. den Bouw, B. Visch, gekozen: W. G. T. van Arkel x), J. Kuiters x), J. La Lau, P. Vastenhout, P. C. v. d. Wijngaard. B. Klinkers Kokers. Leden: gedelegeerd: A. van Dijk (voorzitter), ir. O. v. d. Vorm, W. Seen, J. Kouten, gekozen: D. H. Vader, J. W. Weber x). C. Boorders Branders. Leden: gedelegeerd: M. Akkermans (voorz.), C. M. v. d. Boogert, gekozen: A. Gordijn, P. A. van Hagen x). D. Elektrische Lassers Autogeen Lassers. Leden: gedelegeerd: J. Goedhart (voorzitter), D. v. d. Drift, H. J. van Gameren, gekozen: J. P. Becker, B. E. M. Collé x), A. M. F. Smolders, A. v. d. Steen. E. Plaatwerkers V erzinkers Gritstralers. Leden: gedelegeerd: L. Wind (voorzitter),

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 6