13 NIEUWS en praktische wooninrichting moet voldoen. In de allereerste plaats dienen wij ervan uit te gaan, dat de mensen, die in een woning wo nen, belangrijker zijn dan de meubels, die zij zullen gebruiken. Dat klinkt vrij logisch - maar hoe vaak gebeurt het niet, dat men bij de aankoop van meubels andere overwegingen laat meespreken dan die van doelmatigheid een (te) groot dressoir staat, denkt men, in drukwekkend en „chic"; grote clubfauteuils staan zo aardig in de (veel grotere) kamer van de buren; een slaapkamer-ameublement moet nu eenmaal bestaan uit een levensgroot bed met aanbouwen, een indrukwekkende linnenkast, een veel ruimte vragend zitje. Men vergeet daarbij, dat in die bepaalde (onze) woning, van die bepaalde afmetingen, be paalde mensen (wijzelf) moeten wonen, die eigen eisen stellen. Ieder gezin gebruikt zijn woning weer anders: als bijvoorbeeld de man graag knutselt, dan moet daar bij het inrich ten van de woning rekening mee worden ge houden, en dan moet er ergens een hoekje zijn, waar hij zijn hartstochten kan botvieren op hout en metaal. Wanneer er kinderen zijn (of zullen komen!) dan moet men daar reke ning mee houden bij het indelen van de woning. Dat geldt in het bijzonder voor jongelui, die willen trouwen en nu trachten, hun woning inrichting bijeen te krijgen. Hoe vaak ziet men niet, dat zij een fraaie zitkamer of een indrukwekkend slaapkamerameublement ko pen - terwijl zij niet weten, over welke woon ruimte zij zullen beschikken. Dat wil dan nog wel eens tegenvallen, en dan staat een prach tige slaapkamer zes jaar lang op zolder om dat men het nergens kan plaatsen - maar na zes jaar is de smaak van de jongelui veran derd en dan moet die kostbare slaapkamer tocli weer van de hand worden gedaan. Wan neer de zitkamer in afmetingen tegenvalt (en hoe vaak komt dat niet voor!) dan past de lang tevoren aangekochte zitkamer nog wel net precies in de kamer - maar de kinderbox kan er later alleen maar bij wanneer de eet kamertafel zo lang op de gang wordt gezet. Daarom: het is beter te sparen voor de wo ninginrichting tot men weet over welke woon ruimte men zal kunnen beschikken en daar naar de meubels, praktisch en doelmatig van inrichting en omvang, aan te schaffen. Ook op dit terrein dus: verder kijken dan de neus lang is! Hetzelfde geldt voor het aanschaffen van kin- dermeubilair. Wanneer de eerste spruit komt, is het erg aardig 0111 alle kindermeubilair (bedje, commode enz.) een echt gezellig kin derlijk aanzien te geven: met dierfiguurtjes, aardige poppetjes en zo verder. Maar voor u het weet is de zuigeling een forse jongen, die die schattige tekeningetjes „flauw" vindt en die in plaats van die babycommode liever een klein bureautje zou hebben om aan te te kenen en te knutselen. Probeer daarom ook bij het aanschaffen van kindermeubels iets te kopen, waar u of het kind ook later nog iets aan heeft, al was het maar door een eenvou dige ombouw of een ander verfje. Ga ook goed na welke behoeften u precies heeft ten aanzien van meubilair. Wanneer u bijvoorbeeld zeker weet altijd veel aanloop te krijgen, dan is het logisch, dat men veel zit meubels koopt: een aantal gemakkelijke fau teuils, een bank. Maar als dat niet het geval is, beperk dan liever het aantal meubels, dat u in uw zitkamer zet; ze staan 11 toch maar in de weg, u moet ze schoonhouden en u heeft er weinig aan. Die enkele keer dat er wat meer visite komt, kunt u voor die korte tijd heel goed wat andere, rechte stoelen aanschuiven. Uw kamer blijft dan ruim en gemakkelijker te onderhouden. Houdt uw kamers zo ruim mogelijk - en de wandversiering kan daarbij goed helpen. Een voud is ook hierbij het kenmerk van het ware: een paar goede en gezellige platen aan de wand maken de kamer licht en vrolijk. Wie de vier kamerwanden volhangt met foto's, pla ten en de produkten van de handenarbeid van de kinderen, zal de kamer steeds kleiner zien worden, hoewel het wel eens moeilijk is te voorkomen dat de muren op deze wijze door kinderlijke produkten worden „versierd" Tenslotte: een goede raad om nog iets anders te voorkomen, speciaal voor hen, die zich met hun huwelijk gaan inrichten. Probeer te voor komen, dat men u wandversiering, lampjes en dergelijke zaken ten geschenke geeft, die u niet zelf heeft uitgezocht en besteed daarom grote aandacht aan het maken van een ver langlijst, die verstandig is samengesteld en waarop die lampjes en wandversieringen niet voorkomen. Als ieder van uw kennissen weet, dat u bij voorkeur iets wilt hebben uit die ver langlijst, dan zal men er minder toe komen 11 op te schepen met gruwels, die u niet kunt opbergen, maar die in uw kamer geheel en al misstaan. En dat werken met die verlanglijst, steeds weer aangevuld met passende geschenk- mogelijkheden, kunt 11 lang volhouden, ook wanneer er kinderen komen! Ook hier geldt weer, wat ten aanzien van de gehele woninginrichting uw richtsnoer moet zijn: uzelf en uw gezin moeten prettig en com fortabel in en met uw inrichting kunnen leven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 15