AFDELING HARMONIE de één vereniging uit de Ere-afdeling het hoogste aantal punten, n.l. 118, gevolgd door onze Harmonie en Wilhelmina Glanerbrug, beiden met 115 punten. Dit, behaald in de Vaandelafdeling (de hoogste), is zeker een groot succes. AFDELING HENGELSPORT NIEUWS 22 tie, hoofdbestuur, bestuur, commissies, ter reinknecht, donateurs en alle leden dank te zeggen voor de medewerking die wij in het belang van de handbalsport in het algemeen en van onze afdeling handbal in het hijzonder in het afgelopen jaar hebben mogen ontvan gen en hun allen een gelukkig en voorspoedig 1957 toe te wensen. A. J. Boer, secretaris. JAARVERSLAG Wanneer wij aan het einde van dit jaar een overzicht maken van hetgeen onze Harmonie in 1956 gepresteerd heeft, dan kunnen wij in alle opzichten zeer tevreden zijn. Bij tewater latingen van nieuwe schepen bij ons bedrijf, o.a. t.s. „Caltex Rotterdam" op 23 januari, kustmijnenveger „Naarden" op 27 januari, onderzeebootjager „Overijssel" op 7 juli, heeft onze Harmonie zich niet onbetuigd gelaten. Ons winterconcert in het Passage Theater ga ven we ditmaal op woensdag, 1 februari, met na de pauze de vertoning van de film „The Glenn Miller Story". De jaarvergadering van 3 februari bracht enige veranderingen in het bestuur. In de plaats van de heer Elich, die bijna 18 jaar de functie van voorzitter heeft vervuld, werd de heer C. Berkelaar gekozen. De heer A. Lange- straat, die ook vele jaren deel heeft uitge maakt van het bestuur, werd vervangen door de heer J. Vos. Bij de dodenherdenkingsdienst in de Grote Kerk alhier, op 4 mei, verleenden wij onze medewerking in samenwerking met het Da- mes- en Mannenkoor W.F. Op 26 mei werd door onze dirigent, het be stuur en vele leden de laatste eer bewezen bij de teraardebestelling van ons lid J. Pijl. Op 23 juni gaven we ons eerste zomerconcert in de Plantage. Op 30 juni behaalde onze Harmonie op het Federatief Muziekconcours te Gendt bij Am- hem in de Vaandelafdeling een le prijs met 115 punten en lof der jury, waardoor wij in het bezit zijn gekomen van het vaandel van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fan fare Gezelschappen. Nu het concours-seizoen 1956 is afgelopen, le zen we in „Het Maandblad", het officieel or gaan van de Kon. Ned. Federatie, dat in dit afgelopen jaar 116 harmonieverenigingen aan de concertwedstrijden hebben deelgenomen. Hiervan behaalden 8 verenigingen een 3e prijs, 44 verenigingen een 2e prijs en 64 ver enigingen een le prijs. Van deze 116 harmonieverenigingen behaal Onze tamboers behaalden in de marswedstrijd met 32 punten een 2e prijs. Op 23 augustus gaven we in samenwerking met het Dames- en Mannenkoor W.F. bij de opening van de Schiedamse Vakantieweek een concert in de Plantage. De 25e augustus werd een blijde dag voor de leden van onze Harmonie met hun dames. Met drie autobussen maakten we een zeer gezellige trip naar Limburg met als einddoel het plaatsje Brunssum, waar we, na eerst een korte mars te hebben gemaakt, een concert hebben gegeven op de aldaar gehouden scheepvaarttentoonstelling „Kompas '56". Ook werd medewerking verleend te Rotter dam, n.l. 30 augustus bij de ouden van dagen en op 7 september bij het sluiten van de win kelweek aan de Schiedamseweg. Op 27 september gaven we ons laatste zomer concert in de Plantage. Onze tamboers gaven nog medewerking o.a. aan wandelsport- en zusterverenigingen. Thans treffen wij reeds voorbereidingen voor ons winterconcert in het Passage Theater op donderdag, 14 februari 1957. Onze directie, het hoofdbestuur en onze dona teurs brengen wij ook nu weer gaarne onze dank voor hun sympathie en medeleven dit jaar aan onze Harmonie betoond. Tot slot wensen wij alle lezers van het W.F.- Nieuws een voorspoedig 1957. Het Bestuur. JAARVERSLAG Bij het naderen van de jaarwisseling kunnen wij een terugblik werpen op hetgeen wij al of niet op het gebied van de sport in het alge meen, goed gedaan hebben. Wij, hengelaars, kunnen dit doen door eens na te gaan, hoe het komt, dat er onder ons zijn, die altijd vis vangen. Hier is beslist iets aan de hand! Wat zijn daar de oorzaken van? Nu, hierover kunnen wij in de komende dagen eens rustig denken. Op 1 januari 1956 bestond onze afdeling uit 50 leden en nu, aan het einde van het jaar, uit 58, zodat de groei er wel in zit. Maar, er is nog plaats genoeg voor nieuwe leden. Op de jaarvergadering in januari 1956 werd het bestuur uitgebreid tot 7 leden en er wer den 2 controleurs benoemd. Ook werd het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 24