AFDELING KLAVERJAS AFDELING MANNENZANG 23 VJW NIEUWS besluit genomen om op de le zaterdag van de maand te vissen en om een a-, b- en c-klasse in te voeren. Er werd deze zomer 2 maal tegen onze Am sterdamse vrienden van de N.D.S.M. gekampt en wel op 9 juni bij de sportuitwisseling ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. De Am sterdammers wisten toen maar 2 vissen op de kant te brengen tegenover W.F.och, dat zeggen we maar liever niet. Maar verloren was de zaak, zodat de beker in ons bezit kwam. Dit zat de N.D.S.M.-ers niet lekker en zij vroe gen om een revanche in neutraal water. De W.F.-hengelaars deinsden daarvoor niet terug, zodat op zaterdag 29 augustus gevist werd in het Aarkanaal boven Alphen. Zoals de heer B. Wilton heeft gezegd: „Vissen wennen aan gezichten" en ook hier verloren de N.D.S.M.-ers. We zouden ook kunnen zeg gen, dat de W.F.-ers meer geluk hadden, maar het verschil was wel groot. Onze serie-concoursen zijn ook weer ten volle geslaagd met als laatste het concours in de Oude Rijn nabij Bodegraven. De vangst viel daar wel tegen, maar ons oudste lid, de heer P. Broekhof, was daar de held van de dag. Hij werd gedecoreerd met een grote „draag- medaille". Voor de uitslag van dit concours verwijzen wij naar het W.F.-Nieuws van oktober 1956. De hengelsportvereniging van W.F. voelt de behoefte allen, die hebben medegewerkt om onze concoursen te doen slagen hiervoor te bedanken. Tevens dank aan ons hoofdbestuur voor de medewerking, die wij van hun zijde mochten ontvangen. Tenslotte wensen wij de directie, het hoofd bestuur en onze zusterafdelingen met him besturen, een voorspoedig en vreedzaam 1957. Het Bestuur. JAARVERSLAG. Een terugblik werpend op het afgelopen ver enigingsjaar, zien wij dat het met de presta ties van onze vier teams in de competitie 1955- 1956 maar matig is geweest. Zij eindigden zo ongeveer alle halverwege de ranglijst. Alleen ons derde team kwam in haar afdeling tot een eervolle tweede plaats. Wij moeten er voor zorgen, dat wij het competitiejaar 1956-1957 met betere papieren afsluiten. Het ledental is, al schommelende, toch constant gebleven. Dit jaar hebben we deelgenomen aan een tien kamp, georganiseerd door Stokvis, zomede aan een tienkamp van G.W.S. In beide tien kampen eindigden wij als vijfde. Het 10-jarig bestaan van de Vereniging W.F. met de daaraan verbonden wedstrijd tegen de N.D.S.M. (welke door ons werd gewonnen) en de daarop volgende cabaretavond was een hoogtepunt in het afgelopen jaar. Alle lof aan het hoofdbestuur voor het vele werk, hetwelk zij hiervoor heeft gedaan. Ten slotte maken wij van deze gelegenheid gebruik alle vrienden en bekenden een voor spoedig 1957 te wensen. Het Bestuur. JAARVERSLAG Bij dit jaaroverzicht is het passend, in de eer ste plaats hen te herdenken, die ons dit jaar door de dood ontvielen, nl. W. F. Kuipers en J. Benne. Komende tot het overzicht, noem ik als eerste het jaarfeest, hetwelk wij gaven in combinatie met het Dameskoor op 14 januari in gebouw „Arcade" te Schiedam. Op 13 april namen wij, in verband met emigratie, afscheid van ons lid J. Mudde en echtgenote. Als aandenken werd hun overhandigd een Delftsblauw bord en een gramofoonplaat van de Bedrijfs-jubi leumcantate. Het door de Vijf koren-commissie georgani seerde concert, waaraan ook door ons koor werd deelgenomen, werd gegeven op 27 april te Rotterdam. Ook dit jaar ontvingen wij van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen het vererende verzoek mede te willen werken aan de dodenherdenking, welke ieder jaar op de avond van de 4e mei plaatsvindt in de Grote of St. Janskerk te Schiedam, dit in samenwer king met Dameskoor en de Harmonie-vereni ging. Het geheel stond onder leiding van onze dirigent, J. Lucas. Een concert voor de verpleegden in de Boe zem-barakken werd gegeven op 21 juli. In het kader van de Schiedamse vakantieweek werd, op uitnodiging van de Schiedamse Ge meenschap, een concert gegeven in de Plantage te Schiedam en wel op 23 augustus, waaraan door ons koor werd medegewerkt; wederom met het Dameskoor en de Harmonie-vereni ging. De door de Federatie van Zangvereni gingen van Nederlandse Bedrijven verzorgde reünie, waaraan door ons koor werd deelgeno men, werd gegeven op 8 september te Breda. In verband met het 25-jarig jubileum van de vereniging „Het Singelkwartier" werd mede gewerkt aan een jubileum-feestavond op 6 ok tober in gebouw „Odeon" te Rotterdam. De algemene ledenvergadering vond plaats op 22 november, waar, bij de gehouden bestuurs-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 25